Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Marcin Chudyka laureatem festiwalu "Albertiana"2018

Data publikacji: 2018-03-22, Data modyfikacji: 2018-03-22
A A AWydrukDrukuj  
 
24 stycznia 2018 roku, w Chrzanowie odbył się drugi etap eliminacji regionalnych XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2018. Wśród solistów pierwsze miejsce wyśpiewał podopieczny WTZ w Brzesku – Marcin Chudyka. Zaśpiewał piosenkę „Alleluja” – Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Zębatego. Marcin Chudyka jako zwycięzca  z regionu obejmującego swoim zasięgiem województwa małopolskie, śląskie i opolskie ponownie zaśpiewał piosenkę „Alleluja” podczas finału „Albertiany”, który odbył się na dużej scenie teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, 19 marca. To wielki zaszczyt móc stanąć na scenie i odebrać gratulacje od samej Anny Dymnej. Występ Marcina został bardzo pozytywnie odebrany przez publiczność, która wraz z nim śpiewała refren piosenki. Na sukces złożyła się wielogodzinna praca muzykoterapeuty Andrzeja Gicali, który przygotowywał Marcina wokalnie i muzycznie, towarzyszył mu także podczas występu. Finał festiwalu prowadziła Anna Dymna, Lidia Jazgar oraz ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Na deskach dużej sceny swój repertuar zaprezentowało pięć zespołów teatralnych oraz pięciu solistów, którzy zajęli pierwsze miejsca w drugim etapie eliminacji regionalnych Wspaniała atmosfera, niezwykli ludzie, wielkie widowisko artystyczne i integracyjne – tymi słowami można opisać Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Festiwal jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta. Pomysłodawczynią projektu jest Anna Dymna, polska aktorka filmowa i teatralna, ale także wielka działaczka społeczna, od lat pomagająca osobom niepełnosprawnym. Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” uhonorowała także brzeski Warsztat Terapii Zajęciowej, działający przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja” mianem Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka. To zaszczyt być w Rodzinie Zaczarowanej Piosenki. W tym gronie znajduje się wiele stowarzyszeń i organizacji, a także wielu znanych muzyków, artystów i aktorów, którzy swoim sercem i życzliwością wspierają osoby niepełnosprawne w drodze do realizacji ich muzycznych i artystycznych marzeń.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=59544
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

    W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
    Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
    Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
    Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola