Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Betlejemskie Światło Pokoju 2013

Data publikacji: 2013-12-20, Data modyfikacji: 2013-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Od 15 grudnia br. betlejemski ogień gości w Hufcu ZHP im. M. Kopernika w Brzesku, przywiozła go delegacja z Krakowa po uroczystym poświęceniu w Katedrze Mariackiej przez arcybiskupa. Stanisława Dziwisza. 18 grudnia zuchy, harcerze i instruktorzy hufca uczestniczyli w opłatkowym spotkaniu przy betlejemskim świetle pokoju, a w następnych dniach będą z nim wędrować do parafii, urzędów, różnych instytucji i naszych przyjaciół przekazując go wszystkim, którzy zechcą w jego blasku spędzić święta Bożego Narodzenia. Podobnie jak w roku ubiegłym harcerze będą pełnić wartę przy betlejemskim świetle na brzeskim Rynku w niedzielę 22.grudnia w godz.9.30 – 14.00, każdy, kto zechce będzie mógł pobrać ogień w swojej parafii lub na Rynku. Zachęcamy serdecznie do przyjęcia betlejemskiego światła wraz z najlepszymi życzeniami dobrych, rodzinnych świat Bożego Narodzenia .Komenda Hufca ZHP im. M. Kopernika w Brzesku.

UM Brzesko, Źródło artykułu: www.brzesko.pl, Autor zdjęć: UM Brzesko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

    W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
    Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
    Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
    Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola