Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Żywa szopka na brzeskim Rynku

Data publikacji: 2013-12-20, Data modyfikacji: 2013-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 

W najbliższą niedzielę 22 grudnia już po raz trzeci zapraszamy na brzeski Rynek do odwiedzenia świątecznej szopki. W tym roku w godzinach od 9.oo do 19.oo w szopce będą żywe zwierzęta z Cyrku Słowik oraz z przyborowskiego „Mini ZOO”. Będzie można zobaczyć alpakę, osiołka, kózki, kuca a także kolorowe kurki-liliputki. We wnętrzu szopki będą stały figury bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów brzeskich, gminnych szkół. Około godziny 11.15 ksiądz prałat Józef Drabik poświęci sianko pod wigilijny stół oraz udzieli błogosławieństa na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Mimo dodatnich temperatur i braku śniegu przybędzie też święty Mikołaj, miejmy nadzieję, że z workiem prezentów. Gwoli przypomnienia, szopkę już po raz trzeci wybudował pan Andrzej Grzelak z pracownikami, strażacy OSP Brzesko, a oświetliła firma pana Eugeniusza Kopacza. Podziękowania za użyczenie transportu do przewozu elementów szopki należą się też właścicielowi składu budowlanego panu Jerzemu Rybickiemu.

UM Brzesko, Źródło artykułu: www.brzesko.pl, Autor zdjęć: UM Brzesko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

    W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
    Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
    Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
    Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola