Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"…Bo jesteśmy…" - aukcja dla brzeskiej "dwójki"

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek, 21 września, odbyła się pierwsza aukcja ” …Bo jesteśmy…” zorganizowana z inicjatywny Rady Rodziców z PSP nr 2 w Brzesku (Zespołu Szkolno-Przedszkolnego). Aukcja odbyła się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, dochód z imprezy przeznaczony został na dofinansowanie zakupu wyposażenia dla szkoły i placu zabaw przedszkola, które powstało w ramach projektu pt. „Przedszkole bez granic – wysokiej jakości edukacja w nowych oddziałach przedszkolnych OWP przy PSP nr 2 w Brzesku” realizowanego przez burmistrza Brzeska. W akcję zaangażowali się brzescy i krakowscy przedsiębiorcy oraz przyjaciele szkoły, przekazując na jej rzecz wartościowe przedmioty, m.in. koszulki znanych sportowców z autografami, oryginalne stroje sportowe, rękodzieła, a także obrazy, m.in. grafiki Szymona Kobylińskiego czy brzeskiej artystki Marty Gardziel. Licytacja przeplatana była występami znanych absolwentów szkoły – Jędrzeja Rosy, Franciszka Podłęckiego, Darii Nalepy, Krzysztofa Musiała oraz występami obecnych uczniów szkolnego koła teatralnego „Stonoga”. Na zakończenie rozbawiał publiczność brzeski kabaret „Sprawa Drugorzędna”, który przygotował na tę okoliczność specjalny program artystyczny. Największym zaangażowaniem w realizację licytacji na rzecz placu zabaw dla dzieci wykazali się burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Ojczyk, przewodniczący komisji oświaty Bogusław Babicz, przewodnicząca zarządu osiedla osiedla Kopaliny-Jagiełły – Barbara Borowiecka. Wielką hojnością wykazali się przyjaciele szkoły i rodzice, którzy jak zwykle nie zawiedli dzieci. Przewodnicząca zarządu osiedla Kopaliny-Jagiełły, Barbara Borowiecka przekazała wsparcie finansowe na zakup urządzenia zabawowego. Impreza przebiegała w serdecznej atmosferze, a jej organizatorzy zapraszają na kolejne wspólne licytacje na rzecz dzieci. Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy zaangażowali się w tę szczytną akcję.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=67062
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola