Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bądź lepiej i szybciej poinformowany

Data publikacji: 2018-07-06, Data modyfikacji: 2018-07-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Już od siedmiu lat na terenie gminy Brzesko funkcjonuje system wczesnego ostrzegania o zagrożeniach Alcetel. Opiera się on na bazie telefonów stacjonarnych i komórkowych, aby za ich pośrednictwem przekazywać mieszkańcom komunikaty o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Doświadczenia wielu gwałtownych zjawisk atmosferycznych czy zdarzeń obejmujących infrastrukturę techniczną pokazują jak ważne dla ochrony życia, zdrowia i dobytku mieszkańców zagrożonych obszarów jest sprawne powiadamianie o nadchodzących niebezpieczeństwach. Dlatego właśnie gmina zdecydowała o wdrożeniu systemu Alcetel. Gwarantuje on odpowiednim służbom szybką i skuteczną łączność z mieszkańcami zagrożonego obszaru, a przez to zapewnia bezpieczeństwo ludności w sytuacjach kryzysowych takich jak klęski żywiołowe, awarie przemysłowe i technologiczne, zagrożenia terrorystyczne i inne. Alcetel jest systemem teleinformatycznym, który po uruchomieniu automatycznie wykonuje połączenia telefoniczne do dużej ilości wskazanych odbiorców jednocześnie i odtwarza odpowiednie komunikaty głosowe za pośrednictwem telefonów stacjonarnych i komórkowych lub wysyła wiadomości SMS. Obsługą systemu zajmują się osoby wyznaczone przez władze gminy. Pozwala to na prowadzenie kampanii informacyjnych we właściwych momentach i kierowanie ich do właściwych grup odbiorców. Otrzymywanie komunikatów jest dla odbiorców bezpłatne. Koszty działania systemu ponosi Urząd Miejski w Brzesku. Jedynym wydatkiem ponoszonym przez mieszkańców jest jednorazowy koszt połączenia telefonicznego przy rejestracji – wg zwykłych stawek operatora. Zarejestrowane numery telefonów będą używane wyłącznie do przesyłania ważnych informacji dotyczących gminy Brzesko i nigdy nie zostaną udostępnione do innych celów. W każdej chwili można bezpłatnie (poza zwykłym kosztem połączenia) wyrejestrować swój numer telefonu z bazy danych. Do chwili obecnej w bazie Alcetel swoje telefony zarejestrowało ok. 2500 mieszkańców. Zachęcamy wszystkich tych, którzy z systemu jeszcze nie korzystają, aby włączyli numer swojego telefonu do naszych baz, a tym samym dali sobie szanse na bycie lepiej i szybciej poinformowanym o sytuacjach istotnych dla ochrony własnego oraz swoich bliskich zdrowia, życia i mienia. Więcej informacji na stronie www.alcetel.pl/brzesko (Opracował Ireneusz Węglowski – insp. ds. zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej UM w Brzesku)

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=64452
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola