Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Będzie parking przy dworcu PKP

Data publikacji: 2018-07-06, Data modyfikacji: 2018-07-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Dobra wiadomość dla korzystających z usług PKP, przy brzeskim dworcu powstanie parking, na którym podróżujący będą mogli zostawiać swoje auta. Inwestycja kosztować będzie blisko 1,2 miliona złotych, z czego blisko milion, dzięki zaangażowaniu pracowników Biura Funduszy Europejskich i Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunalnej, gmina pozyskała z unijnych funduszy. -Właśnie otrzymałem wspaniałą wiadomość. Zostaliśmy zaproszeni do podpisania umowy o dofinansowanie budowy nowego parkingu przy dworcu kolejowym w Brzesku. W sposób wyjątkowy cieszę się z tego faktu. Długo trwało zanim przejęliśmy grunty pod parking od Skarbu Państwa. Mieliśmy potem niewiele czasu na przygotowanie projektu budowlanego i wniosku unijnego. Teraz mamy już gwarancję, że możemy budować obiekt, który będzie gotowy pod koniec przyszłego roku – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Pertraktacje gminy z właścicielem terenu czyli dyrekcją PKP oraz właścicielem usadowionego tam złomowiska w sprawie przejęcia gruntu pod parking trwały prawie dwa lata.. W wyniku porozumienia gmina przejęła bezpłatnie teren, a w ubiegłym roku, za 44 tysiące złotych wykonano dokumentację projektową. Proces przygotowania inwestycji i uzyskanie pozwolenia na budowę były czasochłonne z uwagi na długotrwałą procedurę przejęcia gruntów od PKP i trwające uzgodnienia. Budowa planowana jest na terenie zamkniętym i wszystkie pozwolenia wydawane są przez wojewodę. Ponadto konieczne było uzyskanie zgody na odstępstwo od warunków usytuowania budynków i budowli na terenach kolejowych zamkniętych. W marcu gmina uzyskała pozwolenie na budowę uzyskaliśmy w marcu i jest ono już prawomocne. Planowany parking zaprojektowany został na 158 miejsc postojowych, w tym siedem dla osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia użytkowa wynosić będzie ponad 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Nawierzchnia parkingu i dróg dojazdowych wykonana zostanie z betonu asfaltowego. Teren parkingu będzie odwodniony, oświetlony, zamontowany na nim zostanie monitoring.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=64448
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola