Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpieczniej dla uczniów

Data publikacji: 2018-09-13, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad 100 tysięcy złotych kosztowała budowa kilkudziesięciometrowego chodnika wraz z dodatkowym parkingiem przy budynku szkoły podstawowej nr 2 w Brzesku. Pieniądze na inwestycję w całości pochodziły z budżetu gminy, została ona wykonana w czasie minionych wakacji. -Głównym celem tego zadania była poprawa bezpieczeństwa uczniów i rodziców, którzy przywożą ich do szkoły. Po wybudowaniu chodnika i dodatkowych miejsc parkingowych przyszkolna droga zmieniona została na jednokierunkową co znacznie usprawniło komunikacje . Wjazd na parking w dalszym ciągu znajduje się od strony ulicy Królowej Jadwigi, wyjazd zaś od ulicy Wyspiańskiego, co powoduje, że samochody płynnie mogą opuścić teren szkoły, nie zawracając na drodze jak to było przed modernizacją. Z aut rodziców dzieci wychodzą wprost na chodnik, którym bezpiecznie mogą dojść do budynku szkoły – mówi Henryk Piela, kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Poszerzony został także wjazd od strony ulicy Królowej Jadwigi, gdzie zamontowana została nowa brama, skorygowano również bieg ogrodzenia, co poprawiło widoczność przy wyjeździe na ulicę Wyspiańskiego .  

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=66518
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola