Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Biwak niepodległościowy w Kosarzyskach

Data publikacji: 2018-11-27, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Harcerze ze Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września, działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku uczestniczyli w trzydniowym biwaku w Kosarzyskach. Znajdująca się w malowniczej okolicy Popradzkiego Parku Krajobrazowego stanica harcerska idealnie nadawała się do aktywnego wypoczynku oraz zajęć związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszy dzień uczestnicy zlotu, podczas popołudniowego spaceru zwiedzali centrum Kosarzysk, łącznie z kościołem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wieczorem wszyscy zebrali się na świeczowisku, w czasie którego były śpiewy, gry i zabawy harcerskie. Ważnym punktem biwaku był kilkunastokilometrowy wymarsz na Eliaszówkę (1023 m n.p.m.) i usytuowaną na jej szczycie wieżę widokową. Pod opieką przewodnika harcerze zeszli zielonym i czerwonym szlakiem do bacówki na Obidzy, a następnie powrócili do stanicy. Dzień zakończyli grą terenową przygotowaną przez zaproszonych gości – harcerzy z hufca nowosądeckiego, którzy razem z nami uczestniczyli w uroczystym świeczowisku niepodległościowym. W ten wieczór druhny Anna Zych i Gabriela Kubala złożyły przyrzeczenie harcerskie. Warto odnotować fakt, że organizacją wyjazdu zajęły się druhny Zofia Górska i Aleksandra Reczek, które zaplanowały podróż, program biwaku, wyznaczyły osoby funkcyjne oraz prowadziły wieczorne świeczowiska. Kadrę stanowili druhna komendantka szczepu phm. Renata Rożkowicz, pwd. Marcin Gromadzki i druh Andrzej Suchanek. pwd. Marcin Gromadzki

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=69845
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola