Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Data publikacji: 2018-07-25, Data modyfikacji: 2018-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Pod tym hasłem, w Szczepanowie odbyła się jubileuszowa uroczystość 150-lecia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecni na niej byli burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przedstawiciele samorządów, instytucji oraz druhowie z terenu całego powiatu brzeskiego. Jubileuszowe obchody rozpoczęły się mszą odprawioną w bazylice w Szczepanowie, po której jej uczestnicy przemaszerowali na teren jednostki. Po uroczystym apelu i złożeniu meldunku dyrektorowi zarządu wykonawczego ZOW ZOSP RP w województwie jednostki Kazimierzowi Sademu i wciągnięciu flagi na maszt przyszedł czas na przedstawienie historii szczepanowskiej OSP. Kilkunastu druhów wyróżnionych zostało resortowymi odznaczeniami, poświęcono także garaże, które wybudowano dzięki staraniom strażaków i hojności sponsorów. -Z okazji jubileuszu 150-lecia działalności jednostki OSP Szczepanów składam wszystkim druhom serdeczne gratulacje oraz wyrazy szacunku i uznania za humanitarną służbę, odwagę i poświęcenie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, a także za integrowanie lokalnego społeczeństwa. Dziękuję wszystkim strażakom ochotnikom za profesjonalizm i poświęcenie, jakimi wykazują się podejmując niebezpieczne zadania oraz za niegasnącą gotowość do niesienia pomocy w ratowaniu mienia i życia. W obliczu każdej tragedii udowadniają, że w pełni zasługują na zaufanie, jakim obdarzają ich mieszkańcy gminy – mówił w czasie swojego wystąpienia burmistrz Grzegorz Wawryka. Szczepanowscy strażacy od dziesięcioleci służą Bogu na chwałę i ludziom na pożytek. Są zawsze tam, gdzie pojawiają się zagrożenia jak ogień i woda, ale także wypadków drogowych i innych niebezpiecznych zdarzeń. Organizują wiele imprez okolicznościowych, dzięki czemu wzbogacają życie kulturalne Szczepanowa i integrują lokalną społeczność. -Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie Urzędu Miejskiego w Brzesku, burmistrza Grzegorza Wawryki i radnych. To dzięki nim mamy nowoczesny sprzęt, środki na udział w akcjach i bieżące utrzymanie jednostki. W imieniu własnym i całej strażackiej społeczności wszystkim serdecznie dziękuję – mówił w czasie uroczystości prezes szczepanowskiej OSP, Zdzisław Reczek.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=64764
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola