Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Borzęcin: Wójt Samorządowcem Małopolski 2018

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Borzęcin: Wójt Samorządowcem Małopolski 2018

W dniu 4 października br. w hotelu Inter House w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego „Samorządowiec Małopolski - Oceniamy Władzę”. W gronie laureatów plebiscytu znalazł się wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, który w kategorii wójtowie gmin zajął wysokie drugie miejsce wśród włodarzy Małopolski. Na pierwszym miejscu sklasyfikowano Bogusława Króla, wójta gminy Zielonki, a trzecie miejsce przypadło w udziale Marianowi Zalewskiemu, wójtowi sąsiedniej gmina Szczurowa.

W wielkim plebiscycie samorządowym można było głosować na każdego z włodarzy województwa małopolskiego. Głosy można było oddawać na TAK lub na NIE, wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. W głosowaniu, Małopolanie zadecydowali kto jest najpopularniejszym, a także najbardziej cenionym prezydentem, burmistrzem, wójtem oraz starostą w województwie. Plebiscyt odbywał się także wśród radnych ze wszystkich powiatów w Małopolsce oraz z sejmiku wojewódzkiego. 

- Jestem mile zaskoczony tym wyróżnieniem i serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy docenili moją dotychczasową pracę i oddali na mnie swój głos. Każde tego typu wyróżnienie przyznane indywidualnie, czy też dla Gminy Borzęcin cieszy, bo potwierdza skuteczność prowadzonych do tej pory działań. Te samorządowe sukcesy są wynikiem zespołowej pracy wielu ludzi. Dlatego tytuł ten dedykuję pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych gminy Borzęcin, radnym rady gminy i sołtysom, a przede wszystkim Mieszkańcom Mojej Gminy, którzy na co dzień w mojej działalności mnie wspierają - mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Jak podkreślił podczas gali Kazimierz Barczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, które jest patronem honorowym przedsięwzięcia takie wydarzenie to wielkie święto zarówno wszystkich samorządowców, jak i całego województwa.

- Nasze samorządy są powszechnie uznawane za rozwiązanie modelowe. Polska pokazuje, że ma silne i prężnie rozwijające się władze lokalne. Ich przedstawiciele potrafią skutecznie rozwiązywać problemy mieszkańców, a to przecież jedna z podstaw demokratycznego państwa prawa - mówił Kazimierz Barczyk.

Podczas gali plebiscytu „Samorządowiec Małopolski - Oceniamy Władzę” nie tylko ogłoszono oficjalne wyniki głosowania. Wręczono także atrakcyjne nagrody, które będą stanowiły pamiątkę na długie lata. Dyplomy, medale oraz piękne statuetki przekazali Kazimierz Barczyk, wiceprezes zarządu Polska Press Oddziału w Krakowie Dariusz Kołacz, a także zastępcy redaktorów naczelnych „Dziennika Polskiego” oraz „Gazety Krakowskiej”: Małgorzata Nitek i Piotr Rąpalski.

UG Borzęcin, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

    W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
    Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
    Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
    Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola