Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brzescy harcerze na zlocie w Gdańsku

Data publikacji: 2018-08-23, Data modyfikacji: 2018-08-24
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 5 do 17 sierpnia 2018 roku na Wyspie Sobieszowskiej w Gdańsku odbywał się zlot ZHP na 100-lecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasłem przewodnim było przesłanie, że „przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. W całym wydarzeniu wzięło udział ponad 15 tysięcy młodych ludzi ze wszystkich zakątków Polski, a także wielu gości z zagranicy, w tym skautów z różnych krajów świata. Wśród tej rzeszy młodych ludzi znalazło się miejsce dla 50-osobowej reprezentacji Hufca ZHP Brzesko im. Mikołaja Kopernika, złożonej z harcerzy ze Szczepu Czarnego im. Bohaterów Państwa Podziemnego z Jadownik i z Jurkowa – z „Wilczej” 6. DST. Całej reprezentacji przewodził komendant hufca, phm. Bartłomiej Turlej, a pomagali mu instruktorzy – pwd. Dawid Nawalaniec, pwd. Barbara Nawalaniec, pwd. Anna Poliszak i dh Monika Put. Uczestnicy zlotu brali udział w wielu ciekawych przedsięwzięciach programowych, dzięki którym mogli nauczyć się nowych umiejętności i poszerzyć wiedzę, nie obyło się również bez wyjazdów poza miasteczko zlotowe i zwiedzania największych atrakcji Trójmiasta takich jak Akademia Morska w Gdyni, akwarium w Gdyni, politechnika w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, czy gdańska starówka. Nie zabrakło również czasu na plażowanie i podziwianie fauny i flory Wyspy Sobieszowskiej. W trakcie zlotu odbyło się kilka ceremonii, które przez harcerzy zostaną zapamiętane na bardzo długo, m.in. ta zamykająca całe wydarzenie w dniu 16 sierpnia. Zlot odwiedziło również mnóstwo ważnych ludzi z kraju i zagranicy na czele z prezydentem Andrzejem Dudą. Codziennie wieczorem odbywało się mnóstwo koncertów i spotkań. Jednym z ważniejszych wydarzeń zlotu był tzw. dzień regionów w dniu 11 sierpnia. Wtedy to każdy hufiec, każda chorągiew prezentowały to, co mają u siebie najlepszego. W trakcie tego dnia nie zabrakło również i naszego stoiska, które przykuło uwagę odwiedzających swoim bogactwem gadżetowym, ale też wspaniale przygotowanym stoiskiem. Centralną postacią był biskup Stanisław ze Szczepanowa, wiązane były inkaskie kipu, prezentowaliśmy historię Browaru Okocim i postać Jana Ewangelisty Goetza, szlaku jakubowego, zamku w Dębnie i wiele innych atrakcji gmin Brzesko i Czchów oraz powiatu brzeskiego. Wspaniałe 12 dni zlotu z udziałem naszych harcerzy zostało wsparte przez władze gmin Brzesko i Czchów oraz wielu prywatnych sponsorów, za co składamy podziękowania. (Phm. Bartłomiej Turlej)

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=65358
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola