Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budowa chodnika na odcinku Brzesko-Jasień

Data publikacji: 2018-07-13, Data modyfikacji: 2018-07-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Na podstawie porozumienia podpisanego z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie gmina Brzesko zobowiązała się do wykonania dokumentacji technicznej chodnika w ciągu drogi krajowej nr 94 Jasień-Brzesko oraz do uzyskania pozwolenia na budowę. GDDKiA przekaże pieniądze na ten cel. Gmina zleciła opracowanie koncepcji i projektu chodnika. Po uzgodnieniu koncepcji wykonany został projekt techniczny, który został zatwierdzony przez GDDKiA. Po otrzymaniu pozwolenia wodnoprawnego uzyskaliśmy pozwolenie na budowę od wojewody małopolskiego. Dzięki wielokrotnym interwencjom burmistrza Grzegorza Wawryki pracownicy krakowskiego oddziału GDDKiA sporządzili stosowny program inwestycji, na postawie którego wystąpili o środki do Ministerstwa Infrastruktury. -Na podstawie uzyskanych wiadomości można wnioskować, że jest duża szansa na rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku. Budowa chodnika z Jasienia do Brzeska jest bardzo istotna z uwagi na bezpieczeństwo pieszych, mam nadzieje, że prace budowlane rozpoczną się w najbliższym czasie – mówi sołtys i radny z Jasienia, Leszek Klimek.  

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=64519
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola