Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Charytatywnie

Data publikacji: 2018-11-23, Data modyfikacji: 2018-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
To właściwie już tradycja że każdego roku Osiedle Brzezowieckie organizuje imprezę charytatywną. Tegoroczna przybrała niesamowite rozmiary. Różnorodność zorganizowanych zajęć a także akcja oddawania krwi przyciągnęła do hali PSP nr 3 w Brzesku mnóstwo osób z Brzeska, okolic i Bochni. Swoją obecnością zaszczycił ją także burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. W tym roku zbierano fundusze na leczenie i rehabilitację dwóch cudownych osób które na co dzień zmagają się z ciężkimi chorobami ale mimo przeciwności losu dzielnie walczą o powrót do zdrowia i normalnego życia. Oliwii Rozwadowskiej która zmaga się z nowotworem kości- Mięsak Ewinga z przerzutem do płuc oraz Łukasza Papieża który choruję na nowotwór złośliwy mózgu. Zbiórka krwi przeznaczona była dla Asi Szydłowskiej, która również zmaga się z ciężką chorobą i bardzo potrzebuję transfuzji krwi. Ta akcja dowiodła że lubimy pomagać, nawet jeśli musimy oddać swoją krew. Za akcję oddawania krwi odpowiadała pani Judyta Multan „Zarejestrowano około 130 osób, aż 94 osoby oddały krew, co w sumie dało wynik 42 litrów. Zarejestrowały się również osoby do oddania szpiku. Dziękujemy”. Na hali cały czas mimo szarości na polu, panował radosny nastrój; kto chciał brał czynny udział w zajęciach ruchowych: tabata, zumba, pilates lub językowych ze Szkołą językową Early Stage. Inni oglądali pokazy tańca, treningi okocimskich zespołów dziecięcych. Zgłodniałych kusiły słodkie pyszność przygotowane przez organizatorów oraz zdrowa żywność brzeskich Paszczaków. Można było też się upiększyć, pomalować i utrwalić to wszystko w foto budce. Dzięki fundatorom i przekazanym rzeczom – udało się zorganizować cieszącą się dużą popularnością loterie fantową. Już około godziny 17.00 prowadzący Łukasz Kornaś ogłosił, że wszystkie cegiełki zostały sprzedane. Imprezę zakończono zebraniem kwoty 19165,64 zł, co zostało w równych dwóch częściach przeznaczone na rzecz Oliwki i pana Łukasza. Głównymi organizatorami imprezy byli: Grzegorz Kolbusz, Paulina Szpil,  Magda Stachowicz oraz Katarzyna Pytka z Akademii Ruchu Libra. Oczywiście wspierani przez cały sztab wspaniałych i bezinteresownych wolontariuszy.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=69769
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola