Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dofinansowanie na wymianę kotłów i termomodernizację

Data publikacji: 2018-06-12, Data modyfikacji: 2018-06-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W związku z ogłoszeniem przez  Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego  harmonogramu naboru wniosków na zadanie dotyczące wymiany źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na wrzesień 2018 r. informujemy, że istnieje możliwość starania się o środki z RPO WM na wymianę niskoemisyjnych kotłów węglowych na gazowe oraz biomasę jak również termomodernizację w szczególnych przypadkach  – trudna sytuacja materialna. Dofinansowanie na termomodernizację jest możliwe tylko w przypadku wymiany kotła. Osoby zainteresowane proszone są o składanie wypełnionej  ankiety (druk do pobrania poniżej)  w terminie do 15 lipca 2018 roku  w tut Urzędzie na Dziennik Podawczy lub w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska  (pok. 111),  pocztą na adres: Urząd Miejski w Brzesku ul. Głowackiego 51, 32-800 Brzesko lub pocztą  elektroniczną na adres e-mail: obslugagkos@um.brzesko.pl.  Ankieta do pobrania pdf Zasady dofinansowanie Dofinansowanie do nowych urządzeń grzewczych będzie przekazywane maksymalnie do wysokości mocy wyznaczonej w wyniku przeprowadzenia oceny energetycznej budynku i będzie wynosiło: 550 zł/kW dla zapotrzebowania do 10 kW mocy (łącznie) wyznaczonej w ocenie 500 zł/kW dla zapotrzebowania powyżej 10 kW do 15 kW mocy (łącznie) wyznaczonej w ocenie 450 zł/kW dla zapotrzebowania powyżej 15 kW do 20 kW mocy (łącznie) wyznaczonej w ocenie 400 zł/kW dla zapotrzebowania powyżej 20 kW mocy wyznaczonej w ocenie Maksymalna wielkość dofinansowania będzie wynosiła: – nie więcej niż 8 tys. zł/kocioł w przypadku budynku jednorodzinnego  W przypadku konieczności poniesienia kosztów na instalacje wewnętrzną niezbędną do prawidłowego funkcjonowania urządzenia istnieje możliwość zwiększenia limitu środków dofinansowania: – maksymalnie do 6 tys. zł w przypadku budynku jednorodzinnego   MOŻLIWOŚCI DOFINANSOWANIA PRAC TERMOMODERNIZACYJNYCH W BUDYNKACH DLA MIESZKAŃCÓW  Z TRUDNĄ SYTUACJĄ MATERIALNĄ: dla gospodarstwa jednoosobowego – dochód na osobę nie przekracza 200 % najniższej emerytury dla gospodarstwa wieloosobowe – dochód na osobę nie przekracza 125 % najniższej emerytury na osobę Dofinansowanie do termomodernizacji budynków w zakresie wynikającym z oceny energetycznej: – docieplenie ścian zewnętrznych: 150 zł brutto/m2, – docieplenie dachu/stropodachu nad ogrzewanymi pomieszczeniami: 150 zł brutto/ m2, – docieplenie podłogi na gruncie/stropu nad nieogrzewaną piwnicą: 150 zł brutto/ m2, – wymiana stolarki okiennej, drzwi zewnętrznych, bramy garażowej: 400 zł brutto/ m2, Maksymalna wielkość dofinansowania prac termomodernizacyjnych nie może przekroczyć 25 000 zł.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=63082
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola