Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gala finałowa Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Data publikacji: 2018-07-02, Data modyfikacji: 2018-07-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotę 30 czerwca, mimo zmiennej aury, na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku zjawili się nie tylko laureaci festiwalu z rodzinami, ale również wielu mieszkańców miasta przyszło posłuchać i nagrodzić oklaskami wykonawców. Przypomnijmy, w eliminacjach festiwalu, które odbyły się 26 czerwca w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym wyłoniono jego laureatów. W eliminacjach wzięło udział 34 uczestników. Komisja w składzie Teresa Szydłowska, Wiesław Porwisz i Karol Niemiec – w kategorii przedszkola postanowiła nagrodzić Emilię Masło – I miejsce, II miejsce – przedszkole im. Św. Faustyny „Serduszka Faustynki”, III miejsce – Zuzanna Nizioł. W kategorii szkoły podstawowe (klasy I-IV) I miejsce zajęła Zuzanna Kurzydło, II miejsce Hubert Klecki, III miejsce Emilia Nowacka i Kamila Górka, wyróżnienia otrzymały Karolina Stachowicz i Amelia Majcherczyk. W kategorii szkoły podstawowe (klasy V – VII) I miejsce zajęła Maria Kokoszka, II Kornelia Woda, III miejsce Weronika Pajor, wyróżnienia otrzymali Patryk Ledziński, Julia Strojny oraz Sylwester Bojakowski. Nagrodę specjalną jury przyznało Kornelii Wodzie za najpiękniejsze wykonanie utworu „Polskie kwiaty”. W kategorii otwartej I miejsce zajął Piotr Majewski, II miejsce Emilia Gawenda, III miejsce Daria Nalepa, wyróżnienia wręczono Emilii Guzek, Aleksandrze Kupiec oraz Marcinowi Chudyce. Wręczenia nagród podczas sobotniej gali dokonał burmistrz Grzegorz Wawryka oraz reprezentująca Miejski Ośrodek Kultury Ewelina Stępień. Słowa uznania należą się pracownikom MOK – Krzysztofowi Szydłowskiemu oraz Karolowi Niemcowi, którzy przygotowali opracowanie muzyczne festiwalu. Niezastąpionym konferansjerem był jak zawsze podczas takich imprez Waldemar Pączek. Festiwal jest kolejnym wydarzeniem w ramach projektu „ Brzeskie drogi do Niepodległości” dofinansowanym ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.  

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=64229
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola