Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grzegorz Wawryka po raz 10. z absolutorium

Data publikacji: 2018-06-29, Data modyfikacji: 2018-06-30
A A AWydrukDrukuj  
 
17 z 18 obecnych na sali radnych głosowało w czasie ostatniej sesji za udzieleniem burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok, jeden radny wstrzymał się od głosu. Z odczytanej przez skarbnika gminy – Celinę Łanochę opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej wynika, że ta pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania budżetu, wydała także pozytywną opinię o stanie mienia komunalnego. -Sprawozdanie spełnia wymogi prawne i wynika z niego, że zarówno dochody, jak i wydatki gminy zostały wykonane prawidłowo. Dochody gminy w ubiegłym roku wyniosły ponad 128 milionów złotych i zrealizowane zostały w 98,2 procenta. Wydatki wynosiły 130 milionów złotych i wykonano je w 97,4 procenta założonego planu – wyjaśniała Celina Łanocha. Dokonując analizy dochodów i wydatków komisja rewizyjna pracująca pod przewodnictwem Barbary Borowieckiej stwierdziła, że realizowane były one na zasadach legalności, celowości i gospodarności. W związku z tym wystąpiła do rady o udzielenie burmistrzowi absolutorium. Po głosowaniu burmistrz Grzegorz Wawryka dziękował radnym za udzielenie absolutorium. –Dziękuję oraz życzę sobie i radnym, abyśmy w dalszym ciągu w zgodzie pracowali dla dobra gminy – mówił.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=64200
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola