Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Harcerze z "dwójki" mają moc w Małopolsce

Data publikacji: 2018-10-09, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad 1500 zuchów, harcerzy i instruktorów z 22 małopolskich hufców uczestniczyło w inauguracji roku harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej, której organizatorem był Hufiec Podkrakowski. Uczestnicy zlotu rozlokowani zostali w miejscowościach Zielonki, Michałowice, Więcławice i Zabierzów, a tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Mamy moc!”. Szczep Drużyn im. Bohaterów Września, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku reprezentowały trzy patrole o roboczych nazwach Ziemniaczane Ziemniaki, Ziemniaki z Nutellą (pion harcerzy) oraz Szyszkożerne WielbłądDziki (pion harcerzy starszych). Organizatorzy spotkania przygotowali ciekawy program dostosowany do wieku i umiejętności. W piątek uczestniczyliśmy w apelu powitalnym, a następnie wszystkie drużyny udały się na punktowaną nocną grę miejską. W sobotę czekała nas gra terenowa po Michałowicach, podczas której m. in. sprawdzaliśmy swoją moc w tyrolce, przejściu przez most linowy, wspinaczce oraz innych zajęciach biletowanych. Wieczorem bawiliśmy się na koncercie zespołów InoRos oraz Poparzeni Kawą Trzy. W niedzielę uczestniczyliśmy we mszy, która odprawiana była przed zabierzowskim ratuszem, tuż po niej odbył się uroczysty apel, kończący trzydniowe harcowanie. Z kompletem nagród wróciliśmy do Brzeska ponieważ po podsumowaniu nocnej gry w kategorii harcerzy, patrol im. Starzyńskiego pod opieką druhny komendantki phm. Renaty Rożkowicz i druhny Aleksandry Reczek (Ziemniaki z Nutellą) zdobył trzecie miejsce. Drugie miejsce w tej samej rywalizacji zajął patrol mjr. Hubala pod przewodnictwem pwd. Marcina Gromadzkiego i druhny Zofii Górskiej (Ziemniaczane Ziemniaki). Miłą niespodziankę sprawili harcerze starsi z 1DSH Fatamorgana (Szyszkożerne WielbłądDziki), którzy w swojej kategorii wywalczyli trzecie miejsce. Opiekunem patrolu był druh Antoni Kotyński. Pwd. Marcin Gromadzki

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=67463
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola