Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

JESIENNE SPOTKANIA PRZY HERBACIE

Data publikacji: 2018-09-28, Data modyfikacji: 2018-09-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Muzeum Okręgowe w Tarnowie, oddział Muzeum Zamek w Dębnie zaprasza na jesienne spotkanie z muzyką i wyjątkową kolekcją. W niedzielę, 7 października o godz. 17:00 będziemy gościć w naszym zamku pianistkę Ninę Kuźmę-Sapiejewską i kolekcjonerkę Teresę Waydowicz. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Nina Kuźma-Sapiejewska urodziła się w Warszawie. Studia muzyczne ukończyła na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof.  Lucjana Galona – ekscentrycznego pianisty i pedagoga, ucznia szkockiego wirtuoza Fryderyka Lamonda, który z kolei pobierał nauki u Franciszka Liszta i Johannesa Brahmsa. Od lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, jednak często odwiedza swój rodzinny kraj. Kocha Chopina, bo, jak sama mówi – (…) to największy kompozytor na fortepian. The New York Times prezentuje ją jako „znakomitą interpretatorkę Chopina” a The Washington  Star” określa jako „absolutnie pierwszą klasę.”  The Washington Post pisze o jej „elektryzującym  koncercie“. Kuźma-Sapiejewska daje koncerty na całym świecie. 7 października zagra dla publiczności na zamku w Dębnie w koncercie „Recital romantyczny – Muzyka i Poezja”. Wspaniałym dopełnieniem wydarzenia będzie prezentacja poezji w wykonaniu córki artystki – amerykańskiej aktorki Ewy Marii Wójcik. Zaprezentowane zostaną utwory największych polskich twórców jak m.in. Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin czy Juliusz Słowacki. Spotkanie wpiszę się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Teresa Waydowicz jest z wykształcenia pedagogiem i muzykiem. Od 2002 roku prowadzi w Tarnowie Szkołę Muzyczną Yamaha, która zajmuje się prowadzeniem zajęć nauki śpiewu i gry na instrumentach. Poza pracą zawodową słynie z wystaw własnych kolekcji. W Muzeum Okręgowym prezentowała wystawy lalek (największa w Polsce) oraz biżuterii. Wystawa pt. „Muzyczna Odyseja”, której wernisaż odbędzie się podczas Jesiennych Spotkań przy Herbacie, będzie składać się ze starych wyjątkowych instrumentów, starych nut i innych akcesoriów związanych z szeroko pojętym tematem muzyki. Ekspozycja będzie czynna do 30 listopada. Kuratorem jest kierownik oddziału Muzeum Zamek w Dębnie Krystyna Gurgul. Kwartalne spotkania przy napojach, to cykl wydarzeń realizowanych w dębińskim oddziale Muzeum Okręgowego, mający na celu poszerzenie oferty kulturalnej subregionu tarnowskiego, poprzez spotkanie ze sztuką wizualną oraz muzyką. Cykl ten promuje także lokalnych twórców oraz daje możliwość zaprezentowania się młodym adeptom sztuki.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=67040
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola