Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert chóru Puellae Orantes

Data publikacji: 2018-12-28, Data modyfikacji: 2018-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej oraz parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu jednego z najlepszych młodzieżowych chórów europejskich – Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego Apotheosis z Katowic. To niezwykłe wydarzenie doskonale wpisuje się w radosne świętowanie czasu Bożego Narodzenia i uatrakcyjnia ofertę kulturalną kierowaną do mieszkańców Brzeska i regionu. Koncert odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia 2019 roku, w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, o godzinie 16.30. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Chór Puellae Orantes zaprezentuje utwory z dwóch nagranych płyt – platynowej „Christmas Time” oraz z nagrodzonej Fryderykiem „Łukaszewski&Bembinow. Kolędy i pastorałki”. W kościele parafialnym w Brzesku-Słotwinie zabrzmią, między innymi takie utwory jak „Adeste fideles”, „Oj , Maluśki, Maluśki”, „Gdy śliczna Panna”, „Jezus malusieńki”, „Dnia jednego o północy”, „Pastuszkowie, hej”. Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” istnieje od 1985 roku, założycielem i dyrygentem chóru jest ks. Władysław Pachota, za kształcenie wokalne odpowiada sopranistka – Aleksandra Topor. Tarnowski zespół należy do elity młodzieżowych chórów europejskich, jest laureatem 25 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Czterokrotnie pretendował do Grand Prix prestiżowych, międzynarodowych konkursów chóralnych – w Arezzo (Włochy), Warnie (Bułgaria), Florencji (Włochy) oraz Rimini (Włochy), gdzie zdobył najwyższe trofeum i Medal Prezydenta Republiki Włoch. Koncertował w większości krajów europejskich i Stanach Zjednoczonych. Chór wydał 10 płyt CD, z których trzy były nominowane do nagrody Fryderyk, a jedna z nich otrzymała statuetkę. Wydawnictwa fonograficzne chóru zostały również wyróżnione złotymi i platynowymi płytami. Chór dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, telewizji francuskiej – France 2 i France 3, radia watykańskiego, holenderskiego, francuskiego. Kwartet smyczkowy „Apotheosis” powstał w 2009 roku w Katowicach, jest laureatem międzynarodowych konkursów w Polsce, Ukrainie i Słowenii. Uczestniczył w prestiżowych festiwalach, koncertował w Stanach Zjednoczonych. Realizuje różnorodne projekty artystyczne zarówno muzyki klasycznej, jak i filmowej, czy rozrywkowej. Honorowy patronat nad koncertem objęli Andrzej Potępa – starosta brzeski, Tomasz Latocha – burmistrz Brzeska i Janusz Kwaśniak – wójt Borzęcina. Sponsorami koncertu są starostwo, gmina Brzesko, BUD-DRÓG Usługi Budowy i Modernizacji Dróg Łagosz Spółka Jawna z Przyborowa, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowo-Transportowe Edmund Leś z Brzeska, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy, Stacja Paliw ORLEN Brzesko-Słotwina Pawła Czyżyckiego.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=70857
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola