Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert Wolności w Brzesku

Data publikacji: 2018-09-10, Data modyfikacji: 2018-09-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Brzesko jako jedno z pięciu miast w Małopolsce było organizatorem wydarzenia, które zgromadziło liczną publiczność na placu Kazimierza Wielkiego. Wszystko to za sprawą Koncertów Wolności czyli prezentacji orkiestr dętych, zespołów folklorystycznych i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych publiczności z występującymi artystami. Punktualnie o 15-tej z płyty brzeskiego Rynku wyruszył  korowód pięciu orkiestr wraz z zespołami folklorystycznymi. W barwnym i głośnym za sprawą orkiestr  przemarszu na plac Kazimierza Wielkiego wziął udział organizator tego artystycznego wydarzenia burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z małżonką. W brzeskim Koncercie Wolności wzięły udział orkiestry: Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska, Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, Orkiestra Dęta OSP z Rzepiennika Strzyżewskiego, Orkiestra OSP Siemiechów,  Strażacka Orkiestra Dęta Filipowice, Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” z Poręby Spytkowskiej oraz Grupa Śpiewacza „Jadowniczanie” z Jadownik. Prezentacje rozpoczęło wykonanie pod batutą Wiesława Porwisza przez wszystkie orkiestry utworu „Piękna nasza Polska cała”. Jako pierwsza na estradzie zaprezentowała się brzeska orkiestra, która wykonała perfekcyjnie cztery utwory m.in „My, pierwsza brygada”, ”Witaj majowa jutrzenko” oraz wiązankę melodii żołnierskich z lat 1917-1939. Kolejne prezentacje orkiestr poprzedzane były śpiewaczymi popisami Porębian i Jadowniczan. Mocne głosy naszych reprezentacyjnych zespołów znakomicie pobudziły publiczność do udziału we wspólnym śpiewaniu. Koncert Wolności w Brzesku zwieńczył wspólny polonez w wykonaniu tancerzy i tancerek z ZPiT Porębianie  i Jadowniczanie z udziałem zaproszonych gości oraz organizatorów koncertu. Wielkie słowa uznania należą się pani Ilonie Stanaszek z Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, dyrektorce Małgorzacie Cuber i pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury z Brzeska za przygotowanie pięknego wydarzenia artystycznego poświęconego 100-leciu odzyskania niepodległości. Honorowy patronat nad Koncertem Wolności sprawowali Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Transmisja niedzielnych koncertów na FB urzędu miejskiego zgromadziła przed ekranami blisko dwa tysiące internautów- dziękujemy. Jest w orkiestrach dętych jakaś siła

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=66272
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola