Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kręglarze i pływacy wyróżnieni

Data publikacji: 2018-05-30, Data modyfikacji: 2018-06-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzisiaj, 30 maja w czasie sesji rady miejskiej burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z przewodniczącym Krzysztofem Ojczykiem wręczyli dyplomy i upominki młodym sportowcom. Kręglarze i pływacy, podopieczni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdobyli w ostatnim czasie medale i tytuły w mistrzostwach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. -Mamy zaszczyt gościć dzisiaj kolejną grupę młodych sportowców, którzy poszczycić się mogą dużymi osiągnięciami. Są to kręglarze i pływacy z Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Gratuluję wszystkim i życzę dalszych sukcesów. Gratuluję także rodzicom, nauczycielom i trenerom, którzy przygotowują ich do zawodów. Dziękuję młodym sportowcom za to, że rozsławiają naszą gminę w całej Polsce – mówił w czasie sesji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. -Jestem niezwykle zadowolony, że nasi podopieczni sięgają po najwyższe laury na zawodach ogólnopolskich – mówi dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Marek Dadej. –Mamy znakomitych trenerów, dysponujemy wysokiej klasy obiektami, na których utrzymanie łoży gmina, to plus ciężka praca zawodników składają się na sukcesy, których nasi zawodnicy odnoszą coraz więcej. Brzescy pływacy mogą poszczycić się I miejscem w sztafecie 4×100 metrów w czasie Zimowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego, I miejscem w sztafecie 4×50 metrów oraz I miejscem w sztafecie 4×50 metrów w czasie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Drużyna pływaków występowała w składzie: Amelia Marek, Patryk Gibuła, Marcel Kieroński, Jan Nowak, Natalia Gicala, Patrycja Szczerba, Julia Dadej, Judyta Kusion, Patrycja Smoleń. Trenerami młodych zawodników są Marcin Kacer i Michał Kacer. Kręglarze z BOSiR to najlepsi zawodnicy w kraju. Jakub Kuryło wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski w sprintach, Jakub Kuryło i Łukasz Łazowski zdobyli złoty medal w parach, Jakub Kuryło i Natalia Cebula – brązowy medal w tandemach mieszanych. Cała drużyna zdobyła III miejsce w klasyfikacji juniorów młodszych. 5. miejsce w parach juniorek wywalczyły Natalia Cebula i Karolina Gurgul. Drużyna występowała w składzie: Natalia Cebula, Karolina Gurgul, Jakub Kuryło, Łukasz Łazowski, Maciej Hamielec, Bartosz Pośladek. Trener – Marcel Kociołek. -Korzystając z okazji chcę pogratulować wielkich sukcesów naszemu znakomitemu pływakowi Wojtkowi Wojdakowi, jego koledze Krystianowi Bałabuchowi oraz ich trenerowi Marcinowi Kacerowi. Od 24 do 27 maja odbywały się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, reprezentanci klubu BOSiR Brzesko zdobyli na tej prestiżowej imprezie łącznie cztery złote medale – mówił burmistrz Grzegorz Wawryka.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=62405
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola