Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Małgorzata Cuber - dyrektor MOK Brzesko

Data publikacji: 2018-06-12, Data modyfikacji: 2018-06-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Co na tegoroczne Dni Brzeska? – rozmowa z dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Małgorzatą Cuber Początek Dni Brzeska zaplanowano na 22 czerwca, co przygotowano dla mieszkańców? Zaczynamy już w piątek wystawą fotografii Jana Musiała – brzeszczanina, byłego burmistrza. Wernisaż wystawy połączony będzie z koncertem „Powróćmy jak za dawnych lat”. Piosenki z lat 20. i 30. zaśpiewają laureaci konkursu organizowanego w ramach projektu „Postaw na rodzinę”. Już dzisiaj zapraszam wszystkich miłośników fotografii i dobrej muzyki. Dni Brzeska trwać będą od 22 do 24 czerwca. Każdego roku w czasie Dni Brzeska prezentowani są i promowani młodzi, miejscowi artyści, czy tak będzie i w tym razem?  Dni Brzeska to święto miasta, całej naszej gminy i powiatu. Jest to okazja do prezentacji młodych talentów, ale nie tylko. Staramy się, aby na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego występowały dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy brali udział w konkursach i przeglądach, uczestniczyli w zajęciach wokalnych, tanecznych, przygotowywali projekty artystyczne. Tak będzie też w tym roku. Zaprezentują się dzieci, które tańczą i śpiewają w MOK lub z naszym ośrodkiem współpracują – wystąpią tancerze pracujący z Katarzyną  Pytką, Dorotą Thomas i Bogusławą Frankowicz. Z ekologicznym programem pojawi się działający przy MOK kabaret „Sprawa drugorzędna” . Fragment widowiska „Parostatkiem piękny rejs” przedstawi grupa wokalno-taneczna pod kierunkiem Eweliny Stępień. Brzeszczanie będą mieli okazję zobaczyć nasze zespoły rockowe : Futro z Ryby, czy zespół INFLO, którego członkiem jest pracownik MOK. W sobotę przed południem w ogródku jordanowskim już po raz jedenasty odbędą się wybory najsympatyczniejszego psa. W ciągu dwóch dni, na Placu Kazimierza będzie wiele niespodzianek, konkursów, warsztatów. Nie zabraknie gwiazd wielkiego formatu Jeśli chodzi o gwiazdy, to w sobotę wystąpi zaprzyjaźniony zespół Raz, Dwa, Trzy, który  ma w Brzesku swoich licznych  fanów. W niedzielę natomiast  Lady Pank. Ci, którzy lubią disco polo z przyjemnością posłuchają i obejrzą w sobotę występ Andre, który na scenie pojawi się  z zespołem. Tych znanych artystów nikomu nie trzeba  przedstawiać. Każdy z nich prezentuje inny rodzaj muzyki, ale chodzi przede wszystkim o różnorodność. Zapraszam do udziału w Dniach Brzeska, bądźcie Państwo z nami, bo jak pisał  Jan Kochanowski „Miło szaleć, kiedy czas po temu”.  

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=63071
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola