Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mali strażacy na wycieczce

Data publikacji: 2018-08-29, Data modyfikacji: 2018-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie, tamtejsza Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Kraków i Centralne Muzeum Pożarnictwa – to miejsca, które odwiedzili mali druhowie z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Jadownik. Organizatorami wyjazdu i opiekunami dzieci byli Katarzyna i Zbigniew Serwatkowie, Jerzy Gawiak i Przemysław Duda. -Dzień dla naszych małych strażaków zaczął się tuż po godzinie szóstej. Na parkingu przed remizą czekał na nich strażacki autobus. Po tradycyjnej zbiórce ruszyliśmy w drogę. Pierwszy przystanek Kraków – komenda wojewódzkiej PSP oraz siedziba specjalistów od działań na wysokościach czyli JRG 3. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Bogate zbiory strażackiego sprzętu, kolekcje zabytkowych pojazdów robiły ogromne wrażenie. Zwiedzanie zakończył krótki pokaz multimedialny o zagrożeniach jakie mogą czekać na nas w domu. Pełni wrażeń do domu wróciliśmy po południu – mówi jeden z organizatorów wycieczki, Jerzy Gawiak. Organizatorzy wyjazdu serdecznie dziękują sponsorom – burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce i firmie Granit oraz małopolskiemu komendantowi wojewódzkiemu Stanisławowi Nowakowi za użyczenie autokaru.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=65668
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola