Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Medale biskupa dla działaczy katolickich

Data publikacji: 2018-11-28, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Biskup Andrzej Jeż wręczył 48 medali Dei Regno Servire działaczom katolickim, uroczystość ich wręczenia odbyła się w bazylice katedralnej w Tarnowie, 25 listopada. Wśród odznaczonych znaleźli się działacze z terenu gminy Brzesko – Bogusława Moryc, Elżbieta Polak, Małgorzata Toboła i Grzegorz Wawryka. Bogusława Moryc z parafii św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie jest działaczką Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego, prowadzi także sklepik sanktuaryjny. Elżbieta Polak z parafii św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie prowadzi dziewczęcy zespół „Oremus”, należy do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego, od 20 lat pełni posługę gospodyni i kucharki w parafii Szczepanów. Małgorzata Toboła z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, jest redaktorką naczelną parafialnej gazetki, prowadzi też kronikę parafialną. Grzegorz Wawryka reprezentuje parafię NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i Róży Różańcowej, był współorganizatorem Brzeskich Dni Jakubowych i Diecezjalnego Święta Chleba, wspierał Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek o Muszle św. Jakuba. (źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej, https://youtu.be/lKuWdGaunCU)

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=69891
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola