Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Narodowe czytanie w brzeskiej bibliotece

Data publikacji: 2018-09-07, Data modyfikacji: 2018-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Już jutro, 8 września, w brzeskiej bibliotece, przy ul. Plac Targowy 10, o godzinie 18.00 rozpocznie się narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Narodowe czytanie to ogólnopolska akcja, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz promowanie bogactwa polskiej literatury. Wydarzenie rozpocznie występ młodzieży z Grupy Teatralnej GT działającej przy parafii Miłosierdzia Bożego pod kierunkiem Agaty Podłęckiej. W programie znalazł się także występ grupy teatralnej „Oto my” z Klubu Seniora „Przystań” z Wierzchosławic, która zaprezentuje spektakl „Niepodległa” w reżyserii Katarzyny Gurgul. Komentarzem do scen będą fragmenty dokumentów i poezji odnoszących się do okresu sprzed stu laty. Głównym celem spektaklu będzie zwrócenie uwagi na możliwość jednoczenia się Polaków, pomimo różnic, bez względu na poglądy polityczne. Tak jak sto lat temu idea niepodległego kraju połączyła podzielony zaborczymi granicami naród. Po spektaklach nastąpi czytanie „Przedwiośnia”, do którego organizatorzy zaprosili mieszkańców, zarówno dzieci , jak i dorosłych, przedstawicieli samorządu, dyrektorów placówek oświatowych. Wstęp wolny.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=66170
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola