Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nie porzucaj zwierząt

Data publikacji: 2018-07-16, Data modyfikacji: 2018-07-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Wakacje to piękny czas letniego wypoczynku ale… czy wiecie, że w miesiącach letnich liczba porzuconych zwierząt wzrasta o 30 procent w porównaniu do pozostałych miesięcy roku? Już po raz kolejny Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce realizuje cykliczną kampanię wakacyjną „Nie porzucaj”,  która została zapoczątkowana w 2007 roku pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Bezgranicznie ufający właścicielowi pies czy kot nie mogą pojąć tego, co je spotkało, dlatego bardzo często zwierzęta oczekują  w  miejscu  ich  porzucenia na swojego pana,  bywa,  że  całymi tygodniami. Niektóre  z nich  za swoją wierność płacą najwyższą cenę, umierając w cierpieniu z powodu wycieńczenia organizmu lub ginąc pod kołami samochodów. Nawet umierając, ciągle czekają na swojego towarzysza życia, który przywiązał ich do drzewa! Reaguj i nie bądź obojętny na cierpienie zwierząt! Nie możesz zabrać zwierzęcia na urlop? •    Powierz opiekę nad nim komuś z rodziny. •    Poproś o opiekę nad nim znajomych. •    Oddaj zwierzę na czas urlopu do hoteliku dla zwierząt. Pamiętaj, porzucenie psa lub kota to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu! Co musisz wiedzieć będąc na wakacjach, kiedy widzisz porzucone bądź ranne zwierzę? Przede wszystkim zabezpiecz miejsce gdzie znajduje się poszkodowane zwierzę w sposób gwarantujący jemu ochronę przed np. innymi uczestnikami ruchu drogowego. Skontaktuj się z numerem alarmowym 112 lub 997 w przypadku rannego lub martwego zwierzęcia. Skontaktuj się z najbliższym urzędem gminy w przypadku porzuconego lub błąkającego się psa. Ustawa o ochronie zwierząt w szczególności ujmuje formę znęcania się nad zwierzęciem poprzez jego porzucenie, a więc świadome rozciągnięte w czasie zadanie z premedytacją bólu i cierpienia psu lub kotu. Link do spotu kampanii na Facebook  https://www.facebook.com/tozpl/videos/951982971649803/ Link do spotu kampanii na You Tube  https://www.youtube.com/watch?v=WL8WvABWVoM

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=64524
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola