Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oczyszczacze powietrza trafiły do brzeskich szkół i przedszkoli

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Do placówek oświatowych z terenu gminy Brzesko zostały przekazane oczyszczacze powietrza, była to darowizna od marszałka województwa małopolskiego w ramach projektu zintegrowanego Life pod nazwą „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Gmina złożyła zamówienie na 29 oczyszczaczy, w tym także dla przedszkoli niepublicznych i żłobka. W zamian za sprzęt obdarowane placówki zobowiązane zostały do zorganizowania akcji edukacyjnych dotyczących ochrony powietrza z udziałem podopiecznych. Publiczne Przedszkole nr 1 w Jadownikach z dyrektor Bożeną Wojtoń było gospodarzem spotkania dyrektorów 18 placówek oświatowych, w czasie którego, w imieniu wychowanków podziękowali oni burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce i naczelnikowi wydziału edukacji Józefowi Cierniakowi za pomoc udzieloną w otrzymaniu oczyszczaczy. Maluchy zaprezentowały krótki program artystyczny, który był podsumowaniem zajęć edukacyjnych na temat zanieczyszczeń i ochrony powietrza. Głównym ich celem było pokazanie jak kształtowane są postawy proekologiczne w grupie dzieci 4 i 5-letnich. –Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc szkołom i przedszkolom, aby oczyszczacze trafiły do placówek, zdrowie naszych dzieci jest sprawą bardzo ważną. Gratuluję dyrektorom i nauczycielom przedszkoli, którzy w bardzo atrakcyjny sposób przekazują maluchom wiedzę o konieczności ochrony środowiska – mówił w czasie spotkania burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.  

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=68302
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola