Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odjazdowy bibliotekarz w Brzesku

Data publikacji: 2018-06-13, Data modyfikacji: 2018-06-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Odjazdowy bibliotekarz w Brzesku ma za sobą pierwszy jubileusz. Zorganizowany został po raz piąty, przez bibliotekę pedagogiczną i bibliotekę publiczną w Porębie Spytkowskiej. Tematem wiodącym były pszczoły. Imprezie towarzyszyła wystawa z Wydawnictwa Dwie Siostry poświęcona sekretom z życia pszczół oraz wystawa książek o tematyce pszczelarskiej. Gośćmi specjalnymi byli pszczelarze Janusz Filip, Łukasz Kaźmierczyk i Józef Krawczyk. 60 uczestników przejechało rowerami do Jodłówki na piknik edukacyjny, gdzie odbyły się warsztaty robienia domków dla dzikich zapylaczy i świeczek z węzy pszczelej. Finałowym punktem był konkurs na wiersz poświęcony pszczołom. Wszyscy uczestnicy warsztatów i konkursu zostali nagrodzeni książkami, słoiczkami miodu lub drobnymi upominkami ufundowanymi przez SIW Znak, Gospodarstwo Pasieczne Bartnik, Pogórski Związek Pszczelarzy, Urząd Marszałkowski w Krakowie oraz starostwo powiatowe. Imprezę wsparli również Bank Spółdzielczy w Brzesku, Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Brzesku, Firma MAAT Koźmiński, nadleśnictwo w Brzesku oraz wiele osób prywatnych.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=63111
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola