Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Patriotycznie na Bocheńcu

Data publikacji: 2018-06-18, Data modyfikacji: 2018-06-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Patriotyczne spotkanie przy ognisku na wzgórzu Bocheniec było kolejną imprezą przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w ramach projektu „Brzeskie drogi do Niepodległości”. Spotkaniu, zatytułowanemu „Razem śpiewamy dla Niepodległej” towarzyszyła wspaniała atmosfera, doskonale bawili się na nim zarówno dorośli, jak i dzieci. Patronat nad imprezą sprawował i nagrody ufundował burmistrz Grzegorz Wawryka. Głównym punktem spotkania było śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, do których akompaniament przygotowała nauczycielka muzyki z PSP nr 2 w Jadownikach, Katarzyna Dudek. Zebrani śpiewali z wielką werwą, nie brak było solówek i występów w mniejszych grupach. Kierownik Biura Promocji Krzysztof Bigaj w kilku odsłonach przeprowadził wielki historyczny test, w którym trzeba się było wykazać sporą wiedzą dotyczącą zarówno Polski, jak i Brzeska. W konkursie, który cieszył się wielką popularnością wśród dzieci i dorosłych wygrać można było atrakcyjne nagrody. W przerwach śpiewania, zebrani piekli kiełbaski na grillu i na ognisku, nie brak było integracyjnych rozmów i zachwytów nad wspaniałymi widokami rozpościerającymi się z jadownickiego Bocheńca. Pomocą przy organizacji spotkania służyli druhowie z OSP z Jadownik.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=63217
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola