Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piknik biało-czerwony w Sterkowcu

Data publikacji: 2018-06-21, Data modyfikacji: 2018-06-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Konkursy, dużo zabawy, mnóstwo radości, darmowe atrakcje, a na zakończenie zabawa z wodzirejką, Justyną Kargol – tak w jednym zdaniu można podsumować wielki piknik rodzinny zorganizowany w sobotę 16 czerwca, w Publicznej Szkole Podstawowej w Sterkowcu przez nauczycieli i rodziców. Spotkanie odbywające się pod hasłem. „Bądźmy razem” w tym roku nabrało charakteru patriotycznego ze względu na doniosłą okoliczność 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz Grzegorz Wawryka. Impreza miała być również odpowiedzią na potrzebę integracji różnych środowisk – pracowników szkoły, uczniów, rodziców, a także przybyłych gości. I udało się, pogoda dopisała, frekwencja także, a wszyscy bawili się wyśmienicie. Nawet ci, którzy na nasz piknik zjeżdżali z innych miejscowości, nie mieli problemu z dotarciem na miejsce – szlak wyznaczały dmuchane atrakcje widoczne już z daleka, jak również rozchodzące się zapachy pieczonych kiełbasek z grilla, pysznego bigosu i popcornu. Wsparciem dla podniebienia były również lody, wata cukrowa, kawa i herbata. Bezpłatnie można było posilić się wiejską pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem oraz pysznymi domowymi wypiekami. Impreza rozpoczęła się powitaniem przez dyrektor Marię Dąbrowę-Legutko wszystkich przybyłych gości. Następnie na scenie pojawili się uczniowie szkoły z pokazami wokalnych, teatralnych i tanecznych talentów. Niecodzienną darmową atrakcją cieszącą się ogromnym powodzeniem były również przejażdżki konne, wyczyny terenowe na kładach oraz malowanie twarzy. Oblężenie również przeżyły samochody straży pożarnej i policji. Sierżant Monika Lis demonstrowała działanie radiowozu policyjnego oraz rozdawała krzyżówki. Piknik nie byłby przeprowadzony z takim rozmachem, gdyby nie życzliwość darczyńców, którzy w różnoraki sposób wsparli piknik. Wszystkim, którzy odwiedzili nas w ostatnią sobotę, dziękujemy za możliwość spotkania, rozmowy i za wspaniałą zabawę – mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się w Sterkowcu. (Elżbieta Frankowska i Paulina Pyrek)

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=63609
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola