Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piknik ekologiczny

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
W ostatnią sobotę, 1 września na Placu Kazimierza Wielkiego odbył się piknik ekologiczny, którego organizatorami byli pracownicy referatu ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Brzesku oraz Instytut Doradztwa Europejskiego – Innowacja S.C. Zarówno na dorosłych, jak i dzieci czekało wiele atrakcji. W ramach pikniku odbywała się II Konferencja Pszczelarska oraz kiermasz miodów i wystawa artykułów pszczelarskich. Widzowie mogli także wziąć udział w pokazach i prelekcjach dotyczących nowoczesnych urządzeń grzewczych, a także zapoznać się z ich obsługą. Dla najmłodszych przygotowano wiele gier, zabaw i konkursów, był quiz ekologiczny, dzieci wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem pelletu, zdobiły torby ekologiczne i lepiły zwierzątka z ekologicznej masy. Chętni wykonywali pieczątki z warzyw, a odzyskane opakowania służyły do robienia pudełeczek na skarby. Maluchy miały także do dyspozycji ścieżkę sensoryczną, dzięki której mogły zapoznać się z darami lasu i śledzić tropy zwierząt. Zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody. Przez cały czas trwania pikniku na Placu Kazimierza Wielkiego czynny był foodtruck z ekologiczną żywnością. Po południu na scenie prezentował się kabaret „Sprawa drugorzędna” z występem zatytułowanym „Biesiada poniekąd ekologiczna”. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV Regionalna Polityka Energetyczna, Działanie 4.4 Redukcja Emisji zanieczyszczeń do powietrza, Poddziałanie 4.4.2. Obniżenie poziomu niskiej emisji.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=65754
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola