Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piknik rodzinny w parafii Matki Bożej Częstochowskiej

Data publikacji: 2018-06-19, Data modyfikacji: 2018-06-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Na osiedlu Słotwina wiedzą, co to dobra zabawa – po raz kolejny już odbył się tam piknik rodzinny, który zgromadził mieszkańców nie tylko osiedla, ale także całego miasta i gminy. Było rodzinnie i wesoło, a organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, głównym celem pikniku była szeroko pojęta integracja. Organizatorami tegorocznego pikniku były Rada Parafialna, Caritas, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej oraz zarząd osiedla. Jedną z nagród w loterii fantowej ufundował urząd miejski, był to rower, który zwycięzcy wręczył burmistrz Grzegorz Wawryka. Na uczestników czekało wiele atrakcji – można było skorzystać z dmuchanych zjeżdżali, spróbować swoich sił jeżdżąc konno jak również rozegrać mini turniej piłki nożnej. Podobnie jak w poprzednich latach, ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której do wygrania było wiele cennych nagród. Setki uczestników tegorocznego pikniku mogło podziwiać umiejętności wokalistek i wokalistów w czasie konkursu „Mam talent”. Po południu sceną zawładnęli artyści z zespołu Krakowiacy Ziemi Brzeskiej. Wystąpiła także grupa Ewenement z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Niedomic oraz góralska kapela Pogwizdani z Łącka. Wieczorem rozpoczęła się zabawa dla dorosłych, do tańca przygrywał zespół Melody. Jak podkreśla proboszcz słotwińskiej parafii ks. Kazimierz Grych – tak dużej imprezy nie udałoby się zorganizować gdyby nie pomogła rzesza parafian. Przewodniczący zarządu osiedla Marcin Ciurej dziękuje za przychylność wszystkim sponsorom. Dla uczestników pikniku przygotowany był bogaty bufet, w którym do nabycia były domowe wypieki przygotowane przez słotwińskie parafianki. Piknik urozmaicili strażacy z powiatowej komendy, którzy prezentowali wóz bojowy.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=63250
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola