Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Po Dniach Brzeska 2018

Data publikacji: 2018-06-25, Data modyfikacji: 2018-06-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Było mnóstwo znakomitej zabawy, wiele konkursów, pokazów i występów, a aura nie popsuła humorów widzom, którzy tłumnie przybywali na Plac Kazimierza Wielkiego. Było wśród nich wielu mieszkańców gminy, ale także turystów i miłośników dobrej muzyki, którzy czasem z bardzo daleka przyjechali na koncerty zespołów Raz, Dwa Trzy i Lady Pank. Przez cały czas trwania Dni Brzeska czynne były warsztaty rękodzielnicze i bazar indyjski, odbyło się wiele konkursów, które skierowane były dla najmłodszych. Burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Małgorzatą Cuber w ostatni piątek, 22 czerwca, w siedzibie Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego uroczyście otworzyli obchody Dni Brzeska. Tego popołudnia, w sali wystawowej RCK-B odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Jana Musiała. Wernisaż uświetnił koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”. W sobotę, 23 czerwca w ogródku jordanowskim odbył się konkurs na najsympatyczniejszego psa. Konkurs od lat cieszy się sporą popularnością, a jego organizatorem jest przewodniczący Zarządu Osiedla Stare Miasto, Adam Kwaśniak. Po południ na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego śpiewali i tańczyli młodzi artyści – podopieczni MOK, zachwyt wzbudził koncert orkiestry młodzieżowej Crushed Sounds Big Band z Porąbki Uszewskiej. Widzowie znakomicie bawili się w czasie występu Andre z zespołem, sporą publiczność zgromadził także koncert zespołu Futro z Ryby. Atrakcyjne nagrody można było wygrać w czasie konkursu przygotowanego przez browar Okocim. Tłumy widzów zgromadziły się na Placu Kazimierza Wielkiego tuż przed koncertem zespołu Raz, Dwa, Trzy. Niedzielne obchody święta miasta rozpoczęły się występem dzieci i młodzieży zatytułowanym „Muzycznie i tanecznie”. Tuż po nim znakomitym humorem i sporą dawką ekologicznej wiedzy błysnął działający przy Miejskim Ośrodku Kultury kabaret „Sprawa drugorzędna”. Po południu sceną zawładnęły młodzieżowe kapele rockowe – Chapter i Inflo. Widzowie z podziwem oglądali grupę Chameli w pokazie tańców indyjskich. Wieczorem na scenę weszli muzycy z grupy, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Ich muzyczny talent, dorobek artystyczny i ilość wydanych płyt sprawiają, że od dziesięcioleci grupa jest jedną z bardziej znanych i lubianych na polskiej scenie. Koncert Lady Pank przyciągnął na Plac Kazimierza Wielkiego kilka tysięcy widzów.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=63808
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola