Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podziękowania na zakończenie kadencji

Data publikacji: 2018-10-31, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
W miniony wtorek, 30 października w sali obrad Urzędu Miejskiego w Brzesku odbyła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej. Radni podjęli dwie uchwały dotyczące zaciągnięcia pożyczek w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W związku z zakończeniem kadencji burmistrz Grzegorz Wawryka podziękował radnym za owocną współpracę. Pierwsza z uchwał dotyczyła zaciągnięcia pożyczki na sfinansowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Termomodernizacja pięciu placówek edukacyjnych – PSP Nr 3 Brzesko, PSP Bucze, PSP Nr 1 Jadowniki, PSP Jasień, PSP Szczepanów”. Druga uchwała mówiła o zaciągnięciu pożyczki na termomodernizację budynku administracji samorządowej w Brzesku oraz szkoły w Mokrzyskach. Pieniądze z pożyczek stanowić będą wkład własny gminy w realizowane zadania, które zakończone zostaną w przyszłym roku. Pożyczki z WFOŚiGW są korzystne dla gminy z uwagi na niskie opracowanie oraz brak dodatkowych opłat i prowizji, ponadto istnieje możliwość częściowego ich umorzenia. Zaciągnięcie zobowiązań było zaplanowane w tegorocznym budżecie. Termomodernizacja wyżej wymienionych budynków przyczyni się do obniżenia kosztów ich utrzymania. W związku z zakończeniem VII kadencji Rady Miejskiej w Brzesku trwającej w latach 2014-2018 burmistrz Grzegorz Wawryka przekazał radnym podziękowania i okolicznościowe pisma, w których dziękował za owocną współpracę. -Ciężka praca radnych i ich wysiłek włożony w rozwój gminy sprawiła, że był to czas owocny w wiele inicjatyw i przedsięwzięć. Sprawiły one, że Brzesko jest nowoczesną gminą, przyjazną dla mieszkańców. Za to wszystko, na zakończenie kadencji serdecznie wszystkim radnym dziękuję – mówił w czasie sesji burmistrz Grzegorz Wawryka. Nie obeszło się także bez podziękowań dla włodarza gminy. W imieniu rady za współpracę podziękował mu Jarosław Sorys, kwiaty i podziękowania złożył także na ręce skarbnik Celiny Łanochy oraz przewodniczącego rady Krzysztofa Ojczyka.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=68592
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola