Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pojadą za darmo autobusami MPK

Data publikacji: 2018-12-31, Data modyfikacji: 2019-01-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha był pomysłodawcą wprowadzenia uchwały w sprawie ustalenia uprawnień do ulgowych przejazdów autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Brzesku. Mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 70. rok życia będą całkowicie zwolnieni z opłat. Za przyjęciem uchwały głosowało 19 radnych, wejdzie ona w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. -Będzie to ukłon w stronę mieszkańców, którzy pracowali na rzecz gminy i przyczyniali się do jej rozwoju – uzasadniał w czasie sesji burmistrz, Tomasz Latocha. Radni ustalili, że uprawnienia do bezpłatnych przejazdów autobusami MPK przysługiwać będą osobom, które ukończyły 70 lat (na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego ich wiek i tożsamość) oraz osobom niewidomym i ich przewodnikom (na podstawie legitymacji Polskiego Związku Niewidomych lub orzeczenia o niepełnosprawności). Uprawnienia do ulgowych, 50 procentowych zniżek posiadać będą Honorowi Obywatele Miasta Brzeska, uczniowie ośrodków szkolno-wychowawczych oraz ich opiekunom, niepełnosprawna młodzież od 16 do 21 roku życia, dzieci do lat czterech, niepełnosprawni całkowicie niezdolni do pracy oraz samodzielnej egzystencji, zasłużeni dawcy krwi I stopnia, osoby korzystające ze stałej opieki społecznej, kombatanci, studenci. Ponadto radni ustalili uprawnienia do lokalnych ulgowych przejazdów autobusami MPK dzieciom od czterech do siedmiu lat, uczniom szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, policealnych i pomaturalnych a także rencistom niezdolnym do pracy oraz emerytom. Wszyscy uprawnieni do zniżek będą mieć obowiązek przedstawienia stosownych dokumentów.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=70884
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola