Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Posiedzenie zarządu województwa w Brzesku

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-24
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartek, 23 sierpnia w Brzesku odbyło się wyjazdowe posiedzenie zarządu województwa małopolskiego. Burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu brzeskiego spotkali się z wicemarszałkami – Stanisławem Sorysem i Wojciechem Kozakiem oraz z Leszkiem Zegzdą i Grzegorzem Lipcem z zarządu województwa. Rozmawiano o zrealizowanych i planowanych inwestycjach w poszczególnych gminach, powiecie brzeskim i w całej Małopolsce. Włodarze gmin mówili o problemach i potrzebach oraz o koniecznych inwestycjach. Ich uwagi zostaną uwzględnione przy tworzeniu planów strategicznych dla województwa małopolskiego, które obejmą czas po 2020 roku. -Dużo uwagi poświęcono sprawom związanym z pozyskiwaniem funduszy europejskich przez samorządy. Trzeba przyznać, że to właśnie Brzesko było w ostatnich latach liderem pod tym względem. Gmina jest w 100 procentach zwodociągowana, w ostatnich latach, nakładem kilkudziesięciu milionów złotych powstała nowa sieć kanalizacyjna. Wybudowaliśmy i wyremontowaliśmy wiele kilometrów dróg i chodników, w gminie powstały nowe placówki oświatowe i obiekty użyteczności publicznej – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Burmistrz zgłosił także uwagi dotyczące budowy nowych dróg, ma nadzieję, że jego opinia zostanie wzięta pod uwagę w trakcie tworzenia strategii województwa. –Mówiłem o drodze Brzesko-Szczurowa oraz drodze Brzesko-Nowy Sącz, chodzi o to, aby przyśpieszyć procedury związane z przygotowaniem tych inwestycji. Jak powiedział obecny na spotkaniu były marszałek województwa, Janusz Sepioł budowa „sądeczanki” to jedna z najważniejszych inwestycji potrzebnych dla rozwoju Małopolski – dodaje burmistrz Grzegorz Wawryka.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=65463
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola