Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przedszkolaki w patriotycznym występie

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Wczoraj, 8 listopada w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 im. Jana Brzechwy pod opieką swoich nauczycieli wystawiły program patriotyczny. Widownia wypełniona była po brzegi, zasiedli na niej rodzice dzieci, ich dziadkowie oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się burmistrz elekt Tomasz Latocha, naczelnik wydziału edukacji Józef Cierniak, przewodnicząca zarządu osiedla Kościuszki-Ogrodowa Maria Kądziołka, dyrektor biblioteki Karina Legutek, radny powiatowy Maciej Podobiński, była dyrektorka przedszkola Maria Obruśnik oraz obecni i byli pracownicy placówki. Program przedstawiony przez wychowanków przedszkola był imponujący, pełen patriotycznych akcentów, narodowych tańców, wierszy i muzyki. Rozpoczął się odtańczeniem poloneza i recytacją wiersza „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy przez grupę starszaków, których do występu przygotowała Agnieszka Woźniak. Wspaniałym akcentem było odśpiewanie przez wszystkie dzieci z przedszkola państwowego hymnu. Grupa 4-latków przygotowała piosenkę „Przybyli ułani pod okienko” i recytowały fragmenty prozy odpowiadających na pytanie – czym jest Polska? 5-latki recytowały wiersz o biało-czerwonej fladze. Druga grupa starszaków przygotowała wiersz o stolicy, a także wspaniały pokaz tańców – poleczki i krakowiaka, nad którymi pracowały pod okiem Janusza Cierlika i Andrzeja Soi. W przerwach między występami pieśni i piosenki patriotyczne śpiewali zebrani na widowni rodzice, dziadkowie i goście. Na zakończenie programu jeden z rodziców – Maciej Bednarz odczytał „List do ojczyzny”, dziękował także nauczycielom i dyrekcji przedszkola za zaangażowanie i pracę mające na celu kształtowanie patriotycznych postaw wśród najmłodszych. -Dziękuję wszystkim nauczycielom, rodzicom, dziadkom i dostojnym gościom, którzy zechcieli obejrzeć nasz program, który opracowaliśmy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z wielką radością przygotowywały się do występu, ucząc się przy okazji czym jest ojczysty kraj, jakie są nasze narodowe symbole, opanowały treść hymnu. Dbamy o to, aby kształtować patriotyczne postawy wśród naszych wychowanków – mówi dyrektor Publicznego Przedszkola nr 4, Bogumiła Jedynak.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=68853
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola