Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przyznano Platynowe Medale im. Jana Kilińskiego

Data publikacji: 2018-06-20, Data modyfikacji: 2018-06-21
A A AWydrukDrukuj  
 
16 czerwca, w auli Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, w czasie obchodów święta rzemiosła Platynowe Medale im. Jana Kilińskiego odebrali burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, ksiądz prałat Józef Drabik oraz brzescy przedsiębiorcy – Andrzej Grzelak i Edward Zaczyński. W ten sposób Związek Rzemiosła Polskiego uhonorował ich za szczególnie aktywną i ofiarną działalność na rzecz rzemiosła. Platynowy medal to jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych w uznaniu zasług włożonych w rozwój rzemiosła. -Od wielu lat, najpierw jako starosta, potem jako burmistrz Grzegorz Wawryka wspiera naszą działalność. Jest współorganizatorem Diecezjalnego Święta Chleba, które dla mieszkańców gminy i powiatu jest świętem plonów. Ważne jest to, że jako gospodarz gminy dba o tradycje i podejmuje działania, aby odżywały one na nowo. Brzescy rzemieślnicy doceniają i popierają starania burmistrza Grzegorza Wawryki mające na celu rozwój przedsiębiorczości – mówi Kazimierz Kural, starszy Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców. To właśnie na wniosek brzeskiego cechu, Związek Rzemiosła Polskiego przyznał burmistrzowi Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego. W piśmie skierowanym do ZRP brzescy rzemieślnicy przypominają wkład Grzegorza Wawryki w rozwój bazy sportowej i działalność klubów na terenach wiejskich, rozbudowę kanalizacji w gminie. Mowa jest także o akcjach pomocowych organizowanych dla powodzian z sąsiednich gmin. –Jest wzorowym gospodarzem, dbającym o zrównoważony rozwój gminy – dodaje Kazimierz Kural. –Otrzymał tytuł lidera w pozyskiwaniu unijnych funduszy, został także laureatem konkursu „Laur przedsiębiorczości” organizowanego przez prezydenta RP. -Przyznany medal bardzo cieszy, ale jest także wyzwaniem oraz zachętą do jeszcze większego wysiłku, aby brzeskie rzemiosło rozwijało się, dawało pracę mieszkańcom i przydawało świetności gminie – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=63363
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola