Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PSP nr 1 w 100-lecie odzyskania niepodległości

Data publikacji: 2018-11-14, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
„Warto   się czasem  zasłuchać w wiatru  granie, szum   gałęzi,  listopadów  przemijanie. Warto  się czasem  zasłuchać w grobów  ciszę…” Zasłuchaliśmy się wspólnie z mieszkańcami Brzeska w czasie uroczystości patriotyczno–religijnej zatytułowanej „Pamiętamy” przygotowanej przez uczniów i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 9 listopada po raz kolejny spotkaliśmy się w kościele NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, aby oddać hołd wszystkim tym, dzięki którym żyjemy, uczymy się i  pracujemy w  wolnym kraju. Zaprosiliśmy zebranych do wspólnego przeżywania bolesnej i  tragicznej historii naszej ojczyzny w ostatnich stu latach jej istnienia. Wspominaliśmy ofiary II wojny światowej, ofiary Katynia i Rzezi Wołyńskiej, bohaterskich powstańców walczącej Warszawy, wywożonych do łagrów, poległych z rąk braci w latach 1945-1956, ofiary „wypadków czerwcowych”, niespokojnych lat 70. i 80. oraz stanu wojennego. Wzruszająca recytacja, nastrojowe piosenki sprawiły, że uczestnicy uroczystości zasłuchali się i wspominali tych, którzy swoje życie złożyli na ołtarzu ojczyzny. To była piękna lekcja patriotyzmu, zwłaszcza dla młodego pokolenia. Młodzi ludzie zapewniają, że pamiętają i dziękują za spokojne domy, za spokojne sny, za wolność i niepodległość. Będziemy pamiętać również o słowach kardynała Stefana Wyszyńskiego – „Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej”. Dziękujemy uczniom, rodzicom, dyrekcji szkoły, scholi młodzieżowej z Okocimia pracującej pod opieką Iwony Mikołajek i Krzysztofowi Szydłowskiemu, który dbał o to, aby słychać nas było wyraźnie. Dziękujemy zespołowi nauczycieli, którzy przygotowali uroczystość. (Dyrekcja i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku)

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=69270
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola