Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Remont ratusza zakończony

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Zakończyły się prace związane z modernizacją dachu zabytkowego ratusza. Całkowity koszt remontu to około 350 tysięcy złotych. Brzeski samorząd przeznaczył na ten cel blisko 283 tysiące złotych, dofinansowanie w wysokości 72 tysięcy złotych Miejski Ośrodek Kultury otrzymał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona Zabytków 2018. Brzeski ratusz to zabytkowy budynek, który powstał w latach 1909-1910, jego projektantem był wybitny krakowski architekt Gabriel Niewiadomski. W neogotyckim budynku mieści się obecnie siedziba urzędu stanu cywilnego, wykorzystywany jest też do organizacji wystaw, pokazów sztuki ludowej, wieczorów poezji, odbywają się w nim spotkania z podróżnikami, koncerty, konkursy, wieczory indyjskie, zajęcia baletowe, a także Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Z. Noskowskiego. Modernizacja dachu ratusza polegała, między innymi na przeprowadzeniu prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych, w wyniku których naprawiono więźbę dachową, wymieniono pokrycie dachu i kominów.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=70109
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola