Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rodzinny zlot rowerowy

Data publikacji: 2018-05-24, Data modyfikacji: 2018-05-25
A A AWydrukDrukuj  
 
19 maja miłośnicy turystyki kolarskiej z Brzeska, uczestniczyli w XVII Małopolskim Gwiaździstym Rodzinnym Zlocie Rowerowym, którego meta znajdowała się w Niepołomicach. Organizatorem imprezy było Małopolskie Towarzystwo Kultury Fizycznej, Miasto Niepołomice, a gminnym koordynatorem TKKF „Sokół” Brzesko. W rajdzie wzięło udział 38 kolarzy, których nie zniechęciła pochmurna pogoda. Grupy startujące z naszej gminy (z Brzeska, Bucza i Poręby Spytkowskiej) połączyły się w Rzezawie. W ciągu trzech godzin udało się pokonać trasę liczącą 40 km, biegnącą malowniczymi terenami naszego województwa – m.in. przez Puszczę Niepołomicką. Na miejscu zlotu przygotowane zostały konkurencje sportowe i rekreacyjne dla uczestników w każdym wieku. Miasto Niepołomice udostępniło darmowe zwiedzanie zamku królewskiego, co bardzo uatrakcyjniło pobyt. Wśród uczestników zlotu z naszej gminy rozlosowany został rower, ufundowany przez burmistrza Brzeska, Grzegorza Wawrykę. O tym, że warto było wziąć udział w tej imprezie, świadczyły uśmiechnięte buzie uczestników i serdeczna atmosfera towarzysząca przez cały czas rajdu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności tym, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji i zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie przejazdu. (TKKF „Sokół” Brzesko, foto Leszek Gawenda)

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=62168
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola