Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Seniorzy w akcji

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Kinezjologiczne „Zawsze aktywni” i Urząd Miejski w Brzesku byli organizatorami I Brzeskiej Senioriady, która odbywała się pod hasłem „Sto lat sportu brzeskiego” i wpisywała się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było mnóstwo zabawy, radości i walki fair play, które towarzyszyły zawodnikom, w czasie sportowych rozgrywek. Pomysłodawczynią senioriady była prezes stowarzyszenia Elżbieta Rosa, a pomocą służyły jej Marzena Struzik i Ewelina Smoleń. Sędziami zawodów byli Kazimierz Sproski i Szczepan Smoleń, zawody odbywały się w Sali gimnastycznej w PSP nr 2 w Brzesku. W zawodach brało udział sześć drużyn – Bochniacy, Regis, Kolping, Browarna, SP nr 2, Puszkin , ich nazwy to miejsca, gdzie seniorzy spotykają się i wspólnie uprawiają sport. Rozegrano kilka konkurencji, między innymi rzuty do bramki, unihokej, rzuty do celu, dart, kręgle. Zawodniczki – bo tych była zdecydowana większość (w rozgrywkach wzięło udział tylko dwóch panów) z wielkim zaangażowaniem starały się zdobywać dla swoich drużyn jak największą liczbę punktów, a zabawy było przy tym co nie miara. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Puszkin, tuż za nią uplasowała się SP nr 2, na podium stanęły także panie z zespołu Browarna. Za podium znalazły się drużyny Regis, Bochniacy i Kolping. Wszystkie drużyny otrzymały medale, pamiątkowe dyplomy i upominki książkowe ufundowane przez organizatorów senioriady. Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Kinezjologiczne „Zawsze aktywni” działa od 2006 roku na terenie Brzeska i Bochni. Pod jego egidą działa kilkanaście grup seniorów, którzy spotykają się, aby razem uprawiać sporty, brać udział w rehabilitacyjnych ćwiczeniach i wspólnie się bawić. Oprócz tego stowarzyszenie prowadzi działalność edukacyjną, działa na rzecz osób niepełnosprawnych, niesie pomoc potrzebującym – prowadzi zbiórki żywności i sprzętu rehabilitacyjnego, promuje aktywne formy spędzania czasu.  

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=67131
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola