Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z historykiem Lucjanem Kołodziejskim

Data publikacji: 2018-08-09, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Lucjanem Kołodziejskim – historykiem, pasjonatem z Borzęcina.  Spotkanie promujące jego najnowszą książkę:  Borzęcin i okolice w czasie Wielkiej Wojny: 1914-1918 odbędzie się 12 września br. o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku. Lucjan Kołodziejski (ur. 1963 r.) – absolwent historii krakowskiej WSP, nauczyciel w Zespole Szkół w Borzęcinie Górnym. Pasjonat historii regionalnej, publikujący na łamach regionalnych czasopism: Rocznik Tarnowski, Radło i Kurier Borzęcki. Aktywnie promujący wiedzę o lokalnej historii wśród mieszkańców nie tylko gminy Borzęcin,  ale i całego powiatu brzeskiego. Znany kolekcjoner archiwalnych zdjęć i pamiątek sprzed lat. Autor książek: 80 lat Parafii Borzęcin Dolny 1936-2016 oraz Te Deum Laudamus : 80 lat parafii NMP Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym. W 2018 roku opublikował książkę: Borzęcin i okolice w czasie Wielkiej Wojny: 1914-1918, w której zaprezentował sylwetki uczestników I wojny światowej, którzy pochodzili z terenu obecnej gminy Borzęcin. Autor przygotował szczegółowe listy poległych i rannych żołnierzy pochodzących z tych terenów, walczących na frontach I wojny. Zbierając materiał do publikacji nie poprzestał na źródłach archiwalnych, opracowaniach i artykułach naukowych, ale wykorzystał również wspomnienia mieszkańców oraz doniesienia prasowe z wojennego okresu.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=65082
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola