Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szachy - reprezentantka USA w Porębie Spytkowskiej

Data publikacji: 2018-11-26, Data modyfikacji: 2018-11-27
A A AWydrukDrukuj  
 
23 listopada, w Publicznej Szkole Podstawowej w Porębie Spytkowskiej gościła reprezentantka Stanów Zjednoczonych w szachach – 12 letnia Natalia Wiśniowski oraz jej tato i zarazem trener – Paweł Wiśniowski. Aby uczniowie szkoły mogli skorzystać z umiejętności Natalii przygotowana została symultana – mecz szachowy, w którym jeden szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami. Do rywalizacji z Natalią przystąpiło 19 najlepszych zawodników ze szkoły w Porębie Spytkowskiej. Każdy z graczy miał szanse na wygraną, gdyż dysponował wielokrotnie dłuższym czasem na wykonanie posunięcia niż gość. W miarę upływu czasu szanse na wygraną uczniów jednak malały i z gry odpadali kolejni zawodnicy – ostatni na placu boju pozostał Bartosz Solarz, którego każdy błąd na szachownicy Natalia bezlitośnie wykorzystywała. Ostatecznie symultana zakończyła się zwycięstwem młodej reprezentantki USA w stosunku 19 do 0. Cieszymy się, że możemy w naszej szkole gościć osoby, które pomagają wskazywać nam drogę do osiągnięcia sukcesu.  Doświadczenia wyniesione z turnieju motywują uczniów do wyciągnięcia wniosków i dalszej wzmożonej pracy. Szczególne podziękowania składamy pani Bożenie Wełnie, która doprowadziła do realizacji szachowego meczu. (Nauczyciele i uczniowie PSP w Porębie Spytkowskiej)

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=69789
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola