Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SZCZEP "BOHATERÓW WRZEŚNIA" NA WĘGRZECH

Data publikacji: 2018-08-13, Data modyfikacji: 2018-08-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Po raz kolejny harcerze ze Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku, wyjechali na Węgry, na letni obóz harcerski. Odpowiadając na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny 1026. Szent László Király Cserkészcsapat z Százhalombatty, wraz ze skautami z rumuńskiej Sovaty (partnerskie miasta Brzeska) brzeszczanie przybyli do miejscowości Tiszaszőlős nad pięknym jeziorem Cisa. Podczas dziesięciodniowego obozowania harcerze z trzech krajów uczestniczyli we wspólnych wędrówkach, zarówno pieszych jak i kajakowych, zażywali kąpieli w pobliskim jeziorze, a gry i zabawy integracyjne dawały możliwość poznania podstawowych zwrotów węgierskich. W „Dniu Polskim” prezentowaliśmy nasze zwyczaje harcerskie, skecze, piosenki, a także, w obozowym menu pojawiły się dania typowe dla naszej kuchni, z bigosem na czele. Każdy dzień kończył się spotkaniem przy ognisku, a po nim cały dzień podsumowywany był na apelu wieczornym. Ogromnym przeżyciem była całodzienna wyprawa kajakowa, której zwieńczeniem był nocleg „pod chmurką” na wyspie. Ostatnim punktem pobytu na Węgrzech były baseny termalne w Miszkolcu. Kadra instruktorska (phm. Renata Rożkowicz, dh Magdalena Urbańska i pwd. Marcin Gromadzki) wraz ze swoimi podopiecznymi zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń  wrócili do Polski, a obóz na Węgrzech na długo będą mieć w pamięci. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce, który kolejny raz z pomógł  w zorganizowaniu wyjazdu, przekazując w tym roku 7000 zł., przeznaczone na pokrycie kosztów wyjazdu. pwd. Marcin Gromadzki

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=65107
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola