Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Tańcem, pieśnią i laserem historia przedstawiona

Data publikacji: 2018-09-04, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
W minioną sobotę, 1 września na Placu Kazimierza Wielkiego zaprezentowano ostatnie z zaplanowanych wydarzeń z cyklu „Brzeskie drogi do Niepodległości”. Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku we współpracy z Biurem Promocji Urzędu Miejskiego  przygotowały  wspaniały trzygodzinny spektakl muzyczno-multimedialny. Jako pierwszy w sobotni wieczór wystąpił Zespół Pieśni i T ańca Krakowiacy Ziemi Brzeskiej prezentując tańce narodowe m.in. krakowiaka, mazura, oberka i poloneza.  Wielkie słowa uznania za porywający i gorąco oklaskiwany występ należą się tancerzom, muzykom, choreografowi zespołu Stanisławie Stolarz i jego kierowniczce – Helenie Jewule. W znakomitym stylu wystąpili młodzi artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury, którzy wykonali pieśni i piosenki patriotyczne. Na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego prezentowały wybrane przez siebie utwory Emilia Guzek, Emilia Gawenda, Justyna Chrapusta i Aleksandra Kupiec. Kolejną gwiazdą sobotniego widowiska był Andrzej Kołakowski – działacz podziemia solidarnościowego, znany bard, twórca i wykonawca muzyki zaangażowanej. Zaprezentował zgromadzonej publiczności  m.in. „Port Magadan”, „Rozstrzelana armia” czy „Balladę Smoleńską”. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru było wyjątkowe w swojej konstrukcji i przesłaniu, w którym główne role  odgrywały muzyka i lasery. Kolorowe animacje, wspomagane znakomitym podkładem muzycznym, prezentowały  najważniejsze wydarzenia i postacie z dziejów polskiej państwowości  oraz historii Brzeska. Przybyli na plac Kazimierza Wielkiego widzowie byli zachwyceni pokazem, a transmisję z tego wydarzenia za pośrednictwem portalu www.brzesko.pl oglądnęło ponad pięć tysięcy internautów. Całość sobotniego widowiska poprowadzili Ewelina Stępień i Krzysztof Bigaj. Projekt „ Brzeskie drogi do Niepodległości” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=65784
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

    W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
    Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
    Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
    Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola