Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ten Grób jest pusty…

Data publikacji: 2018-09-17, Data modyfikacji: 2018-09-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Tegoroczne Święto Podwyższenia Krzyża, które Kościół obchodził 14 września na długo zapadnie w pamięci parafian z Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Podczas Drogi Krzyżowej uroczyście wprowadzono do naszego kościoła relikwie z Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W dniach od 5 do 12 września nasi parafianie pielgrzymowali do Ziemi Świętej, aby przywieźć tę bezcenną pamiątkę – kamień z pustego grobu Pana Jezusa. Rzeczywistość wokół nas zmienia się dynamiczne i my też jej podlegamy. Jesteśmy bardzo zajętymi ludźmi. Nie mamy na nic czasu i ciągle się gdzieś śpieszymy. W ojczyźnie Jezusa czas się zatrzymał dla tych wszystkich, którzy chcą dotknąć tajemnicy życia Chrystusa na Ziemi. Rekolekcje w drodze, które przeżywaliśmy w Ziemi Świętej jako odczytywanie „piątej ewangelii” (jak nazywa się ojczyznę Jezusa), sprawiły, że mogliśmy zwolnić tempo życia, zatrzymać i zamyślić się nad tym, co jest najważniejsze. We wtorek, 11 września o 15.00, w Godzinie Miłosierdzia staliśmy na Golgocie w miejscu, gdzie wbity był krzyż, na którym dokonało się zbawienie świata. Z ogromnym wzruszeniem, w duchowej łączności z parafianami, którzy w naszym kościele – jak codziennie – modlili się koronką do Miłosierdzia Bożego, my także powierzaliśmy dobremu Bogu te wszystkie sprawy, którymi żyjemy. W piątek 14 września w Święto Krzyża z poczuciem Chrystusowej obecności z Ziemi Świętej, przeżywaliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej już w parafii. Wierzę, że doświadczenie przebywania w tych miejscach, gdzie Jezus narodził się i żył, gdzie umierał, gdzie Chrystusowa krew obficie spływała po Jerozolimskim bruku i wreszcie obecność w miejscu Pustego Grobu, skąd przywieźliśmy Relikwię. To wszystko zostawiło w nas na zawsze jakieś tchnienie Chrystusowej miłości, jakiś osobisty ślad uczestniczenia w wielkich tajemnicach chrześcijaństwa. Pielgrzymka, którą chce się żyć jak najdłużej. Krzyż. Miejsce wywyższenia Syna Człowieczego. To z krzyża „moc płynie i męstwo”. To w krzyżu „jest nasze zwycięstwo”. Dlatego nie bójmy się podarować komuś krzyża na ślub, na imieniny czy urodziny. To znak zwycięstwa odniesionego nad złem i śmiercią. To znak doskonałej miłości, która poświęca siebie dla innych. Róbmy znak krzyża na piersiach zawsze tak, jakby to miał być ostatni znak krzyża w naszym życiu. Noś krzyż na piersiach z dumą, jak robią to chrześcijanie w Betlejem. Nie wstydź się krzyża. To znak miłości i zwycięstwa Boga. (Ks. Wojciech Werner – proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzesku)

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=66556
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola