Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uroczystości na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Data publikacji: 2018-08-23, Data modyfikacji: 2018-08-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka zaprasza na uroczystości i artystyczne wydarzenia, które odbędą w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 1 września na Placu Kazimierza Wielkiego odbędzie się program „Brzeskie drogi do niepodległości” – wystąpią artyści z MOK, Zespół Pieśni i Tańca Krakowiacy Ziemi Brzeskiej, odbędzie się koncert Andrzeja Kołakowskiego, a na zakończenie pokaz laserowy. 2 września na Placu Kazimierza Wielkiego odbędzie się Diecezjalne Święto Chleba, w czasie którego odbędzie się msza, trwać będzie wystawa pieczywa, wystąpi zespół ludowy z Biadolin Radłowskich oraz Łoniowiacy, widzowie będą mogli skosztować żurku galicyjskiego. 4 września w kościele na Słotwinie i pod pomnikiem odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary bombardowania pociągu ewakuacyjnego z września 1939 roku. W programie uroczystości znalazła się msza i apel poległych. 8 września w Mokrzyskach odbędzie się piknik wojskowy z udziałem 1. batalionu czołgów z Żurawicy. Widzowie będą mogli oglądać sprzęt wojskowy i pokazy dynamiczne oraz skosztować wojskowej grochówki. Na boisku LKS Strażak Mokrzyska odbędzie się VI turniej sołectw i osiedli. Tego samego dnia w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbędzie się narodowe czytanie „Przedwiośnia”, wystawiony zostanie spektakl „Niepodległa”. 9 września na brzeskim Rynku odbędą się koncerty wolności, w czasie których wystąpi pięć orkiestr dętych oraz zespoły folklorystyczne i grupy śpiewacze.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=65375
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola