Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Jasieniu inwestują

Data publikacji: 2018-09-19, Data modyfikacji: 2018-09-19
A A AWydrukDrukuj  
 
W czasie tegorocznych wakacji, w miesiącach lipcu i sierpniu w szkole podstawowej w Jasieniu zostały wykonane prace remontowe polegające na rozbiórce stropodachu, przełożeniu słupów dachowych, usunięto także rysy i pęknięcia na ścianach zewnętrznych. Koszt prac wyniósł ponad 130 tysięcy złotych. Prace związane z termomodernizacją budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu zostaną rozpoczęte w tym miesiącu i będą zakończone we wrześniu 2019 roku, ich koszt wyniesie blisko 447 tysięcy złotych. W ramach termomodernizacji na dachu szkoły zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne. Jednocześnie z termomodernizacją budynku szkoły prowadzone będą prace związane z modernizacją centralnego ogrzewania, inwestycja zamknie się kwotą 172 tysięcy złotych. Jeszcze w tym roku w ciągu drogi krajowej nr 94 Kraków-Tarnów w Jasieniu wybudowany zostanie chodnik. Na podstawie porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad gmina wykonała projekt ciągu dla pieszych, projekt został zatwierdzony przez GDDKiA, a wojewoda małopolski wydał pozwolenie na budowę. W lipcu komplet dokumentacji trafił do krakowskiego wydziału GDDKiA, ta zapewnia, że chodnik wybudowany zostanie jeszcze w tym roku. Koszt budowy wyniesie prawie 1,4 miliona złotych. 70 tysięcy złotych to cena budowy chodnika przy ulicy Mazurkiewicza w Jasieniu. Roboty zostaną zlecone po ustaleniu zakresu robót w terenie i zebraniu ofert na wykonanie. Trakt dla pieszych wybudowany zostanie jeszcze w tym roku. Blisko dwa miliony kosztować będzie budowa kanalizacji sanitarnej przy ulicach Strażackiej i Mazurkiewicza w Jasieniu. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, zakończą się w drugiej połowie przyszłego roku. Przy ulicy Floriańskiej w Jasieniu wykonano konserwację kapliczki pod wezwaniem Chrystusa Ukrzyżowanego, koszt prac wyniósł ponad 20 tysięcy złotych.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=66809
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola