Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zaproszenie na duże plenerowe wydarzenia na Plac Kazimierza Wielkiego

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Już w najbliższą sobotę i niedzielę na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku odbędą się dwa duże wydarzenia, na które mieszkańców zaprasza burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. W sobotę, 1 września, od godziny 9.00 trwać będzie piknik ekologiczny. Na Placu Kazimierza Wielkiego trwać będzie wystawa i kiermasz miodów oraz artykułów pszczelarskich oraz pokaz nowoczesnych urządzeń grzewczych. W budynku RCK-B trwać będzie II konferencja pszczelarska. Dla dzieci organizatorzy przygotowali wiele gier, zabaw i konkursów. W godzinach od 19.00 do 22.00 zaprezentowany zostanie program „Brzeskie drogi do Niepodległości”. W jego ramach na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego występować będą młodzi artyści z MOK, Zespół Pieśni i Tańca Krakowiacy Ziemi Brzeskiej, odbędzie sią także koncert znanego barda, twórcy muzyki zaangażowanej, Andrzeja Kołakowskiego. Na godzinę 21.00 zaplanowano wielkie multimedialne widowisko laserowe, którego tematyka związana będzie z historią Polski i Brzeska z czasów walk o niepodległość, przypomniane także zostaną postacie związane z odzyskaniem wolności. W niedzielę, 2 września, o godzinie 14.15 rozpocznie się XVIII Diecezjalne Święto Chleba. W czasie jego trwania odbędzie się msza święta, trwać będą wystawy pieczywa, a zespół folklorystyczny zaprezentuje obrządek dożynkowy. Występować będą zespoły ludowe z Biadolin Radłowskich i Łoniowej. Uczestnicy imprezy będą mogli skosztować galicyjskiego żurku.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=65704
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola